SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Vigyázzatok magatokra, drága Édesanyák!

- 2018-10-28
Évek óta nem találkoztunk. Amikor a gyerekeink totyogók voltak, rendszeresen együtt játszótereztünk. Aztán elköltöztek.
Elszorult a torkom, amikor megpillantottam. A szinte áttetsző, sápadt bőre, a kendő a fején... Életerős, vidám nő volt. Most csupán árnyéka a régi önmagának.
Vigyázzatok magatokra, drága Édesanyák!

 

Félve mentem oda hozzá. Nem hoztam szóba a betegségét, magától mesélt róla. Mellrák. Áttétes. Túl a műtéten, kemoterápián. Nem tudja, mit hoz a jövő. Küzd, mert meg kell gyógyulnia. Két óvodáskorú kisgyerek édesanyja. A férje is belebetegedett a tortúrába, amin keresztülmennek.
Nem ő az egyetlen beteg édesanya, akit ismerek. Négy, másik, negyvenes éveiben járó anyukát támadott meg ugyanez a gyilkos kór. Az egyikük már nincs köztünk.

Azt mondják, sokat elárul, melyik szervünk betegszik meg. A mell a nőiség és anyaság szimbóluma. Nem csoda, hogy pont ez a testrésze betegszik meg egyre több édesanyának.

Nehéz nőnek lenni a mai világban. A nyugati társadalom elvárja, hogy egyszerre legyünk anyák, feleségek, háztartási alkalmazottak, dolgozók, barátok. És mindenhol maximálisan helyt álljunk.
Pedig ez nem lehetséges! Képtelenség minden szerepben tökéletesen teljesíteni.

El kell fogadni, hogy nem lehetünk egyszerre szuperanyák, szuperfeleségek és szupermunkaerők. Ha ragaszkodunk az illúzióhoz, hogy ez menni fog, abba belebetegszünk. 

Pedig egy anya nem lehet beteg. Egy anya a család motorja, szíve-lelke.

Vigyázzatok Magatokra, Drága Édesanyák!

Forrás: Lányomnak az életről
Indexkép: pxhere

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.
Tovább bővült és frissült a Semmelweis HELP alkalmazás

Tovább bővült és frissült a Semmelweis HELP alkalmazás

Új funkciókkal bővült és frissült a Semmelweis Egyetem ingyenes tünetellenőrző alkalmazása, a Semmelweis HELP. A fejlesztéseknek köszönhetően ezentúl önállóan is kereshető az alkalmazásban elérhető 740 betegség, sérülés és állapot tüneteinek enyhítésére és az egyéb teendőkre vonatkozó tudásanyag. Emellett a felhasználói visszajelzések nyomán egyértelműbbé vált a profilok létrehozása, módosítása. A Semmelweis HELP-nek jelenleg már több mint 229 ezer felhasználója van, nekik az új funkciók eléréshez elég csak frissíteniük az alkalmazást.

A szerkesztő ajánlja