SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

A ráncosodás 7 fő oka

Családinet [cikkei] - 2017-12-16
A kor természetes velejárója a ráncok megjelenése, amelyek ellen azonban sokat tehetünk. Peterman Krisztina, a Dermatica kozmetikus mestere, gyógykozmetikus a személyre szabott kezelések anti-aging hatásaira hívta fel a figyelmet.

30 felett már beindul a ráncképződés

Már a húszas-harmincas években beindul a ráncok képződésének folyamata, látványos fokozódásra pedig ötven év felett elkerülhetetlenül sor kerül. A ráncok kialakulásához és megerősödéséhez több tényező hozzájárul.


Íme, a 7 legfontosabb:
 

  1. A külső környezeti hatások közül leginkább a napfény UV-A tartománya károsíthatja a bőrt, ezért óvatosan kell bánni a napozással és a szoláriummal is.
  2. A dohányzás önmagában is erőteljesen fokozza a ráncok korai megjelenését, és nem csak a száj körül. A cigarettázás ugyanis azzal lassítja a kollagéntermelést, hogy rontja a C-vitamin felszívódását, ami pedig a kollagéntermelés fontos alkotóeleme.
  3. A stresszes életmód, a kevés alvás szintén hozzájárul a ráncok megjelenéséhez.
  4. Egészségtelen, vitaminszegény táplálkozás, kevés folyadék fogyasztása mellett bőrünk látványosabban öregszik. A bőr ragyogását az A-, a C-, és E-vitaminok bevitele segíti elő. Az antioxidánsokban gazdag ételek a bőrt is képesek fiatalosabbá varázsolni, a megfelelő folyadék bevitel pedig belülről hidratál.
  5. A nem kielégítő keringés, a rossz oxigenizáltság, a különböző okok miatt lelassult anyagcsere folyamatok mind kihatnak a bőr állapotára, felerősítik az idősödéssel járó jeleket.
  6. A bőrfelszíni normál flóra felborulása, a nem optimális bőr pH is „öregíti” a bőrt. A bőrflóra egyes problémáinak (zsírosodás, pattanások, rosacea) hátterében sokszor a bőratka is állhat, amely speciális kezelést igényel, de megfelelő szakértelemmel meg lehet szabadulni tőle, a bőr visszanyerheti fiatalos ragyogását.  
  7. A ráncok kialakulásában szerepet játszik a genetika, az örökölt bőrtípus. A különböző betegségek és hormonális állapotok is elősegíthetik a ráncosodást.


Mit tehetünk a ráncosodás ellen?

A bőr fiatalossá tételének, frissítésének sok hatékony módszere létezik. 
- Jó kombináció lehet, ha hydroabrázióval kíméletesen lehámlasztjuk bőrről az elhalt hámsejteket és szennyeződéseket, majd ultrahangos kezeléssel igazán mélyre juttatjuk a bőrt újrastrukturáló hatóanyagok. Ezeket mindig az adott bőrtípusnak, problémának megfelelően, kellő szakértelemmel kell megválasztani. Ugyancsak látványos hatást lehet elérni a plazmalámpás kezeléssel, amely kiegészíthető ultrahangos eljárással, iontoforézissel, masszírozással, maszkokkal. Komolyabb, nagyobb körültekintést igénylő eljárás a gyógynövényes mélyhámlasztás, amely természetes úton avatkozik be a bőr és a kötőszövet struktúrájába. Az intenzíven bemasszírozott gyógynövények hatására az anyagcsere-, és regeneráló folyamatok felgyorsulnak, aktivizálódnak. A vérkeringés javul, és ezáltal az oxigén-, valamint tápanyag ellátás is megsokszorozódik. A 28 napos természetes bőrmegújulási ciklus így sokkal hamarabb, mindössze 3-5 nap alatt megy végbe. Ezt a kétalkalmas kezelést különösen most, a téli hónapokban érdemes végezni, ideális esetben utókezeléssel és otthoni kiegészítő ápolással. Léteznek másfajta mélyhámlasztások is, amelyeket kombinálni lehet méregtelenítéssel, oxigenizálással, keringésfokozással, a bőrflóra normalizálásával, reminalizálással, revitalizálással, hidratálással. Ezeket a célokat 6-7 alkalmas kúrában lehetséges megvalósítani, bőrtől, személytől, időtől függően - ismerteti Peterman Krisztina, a Dermatica kozmetikus mestere, gyógykozmetikus. – Mindazoknak, akik a manuális kezeléseket részesítik előnyben, jó hír, hogy a hatóanyagos masszázsok is remekül frissítik, fiatalossá teszik a bőrt, ami meghálálja a rendszeres törődést. Az igazán előrelátó nők, és az önmagukra igényes férfiak már idejekorán, az első, kisebb ráncok megjelenésekor vagy még mielőtt megereszkedne a bőrük, szakértőre bízzák magukat.  

Kapcsolódó cikkünk: Így változik a bőrünk 40 felett

Forrás: Dermatica
Fotó: martyndix / pixabay

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja