SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Mik az arcüreggyulladás tünetei?

Családinet [cikkei] - 2017-02-02
 [X]

Az arcüreggyulladás lehet rövidebb lefolyású (heveny vagy akut), ami általában 4 hétnél rövidebb ideig áll fenn, de lehet elhúzódó (krónikus) is. A betegség minden formájánál jellemző tünet lehet a fáradékonyság, levertség, kedvetlenség.

Arcüreggyulladás esetén az orcák megduzzadnak, és nyomó-lüktető fájdalom jelentkezik, ami kisugárzik a koponya elülső és felső részeire, illetve a csontokra. Előrehajoláskor és mozgáskor a fájdalom erősebb, mivel ilyenkor megnő a nyomás. A betegség tünete még a nehéz orrlégzés, a szaglás tompulása, orrdugulás, illetve orrfolyás.
 

Arcüreggyulladás gyermekeknél

A gyermekeknél nagyobb a hajlam az arcüreggyulladás kialakulására, de sajnos nehezebb felismerni, mivel kevesebb tünettel jár, mint felnőttkorban, és a tünetek sem mindig azonosak. Gyermekeknél az arcüreggyulladás ritkán jár fejfájással, legfeljebb enyhe nyomásérzékenység jelentkezik az arcüregek felett. Gyakori tünet a sűrű orrváladék, orrdugulás, a hosszasan elhúzódó, vagy visszatérő nátha, a bedagadt szem, illetve a hőemelkedés, láz.

Sokakat megijeszt az  arcüreggyulladás gondolata, hiszen ilyenkor legtöbbször a hagyományos, tűszúrásos arcüregöblítés jut eszünkbe. Ez azonban szerencsére mára egyre ritkább, helyette szívótechnikával távolítják el a fertőzött váladékot a szakemberek. A legfontosabb tehát ilyenkor a váladék eltávolítása, és a légutak szabaddá tétele. Mivel a gyermekek még nem tudják megfelelően kifújni az orrukat, szükség lehet egy orrszívóra, amivel ki tudjuk szívni a váladékot. Orrcseppek helyett inkább az orrspray-k használata javasolt, mivel ezek nagyobb felületen juttatják a hatóanyagot a nyálkahártyára.

www.arcureggyulladas.hu

Fotó: mangostock/BIGSTOCK

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja