SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Fertőtlenítési tippek a kisgyerekes otthonokban

Teszáry Nikolett [cikkei] - 2017-01-31
A vírusos megbetegedések ellen egyetlen biztos lehetőségünk van: az elkerülés. Lássuk, mit tehetünk ennek érdekében.


Trükkös kézmosás

Az alapvető higiénés szabályokat mindenki ismeri - ezeket vegyük nagyon komolyan ebben az időszakban. Az alapos kézmosás a legfontosabb. Legalább fél percig tartson és a kéz mindkét oldalát mossuk meg. Az ujjak között hajlamosak vagyunk elfeledkezni a készmosásról, pedig sok kórokozó éppen ott tud megtelepedni.
Ha kisgyermekünk van, tegyük egy időre félre a folyékony szappant! A régi, tömbös típus ugyanis segíthet abban, hogy a csemete alaposabban mosson kezet. Ezt a szappant ugyanis már megtartani sem könnyű az apró kezeknek, s míg újra és újra elejti – kiveszi a mosdóból, a kezének nagy részét már meg is tisztította.

 

Kézfertőtlenítés

Manapság divatosak a különböző fertőtlenítő gélek, melyek valóban nagyon praktikusak, hiszen víz nélkül is használhatók. Hátrányuk azonban, hogy nem mindenki bőrének tesznek jót. Persze feltétlenül legyen nálunk, ha hosszas buszozásra, metrózásra készülünk, de ne használjuk percenként, ugyanis nagyon kiszáríthatja az arra hajlamos bőrtípust.

 

Otthoni fertőtlenítés
 

  • Hazaérkezés után ne csak a kézmosásra ügyeljünk, fokozottan figyeljünk arra is, hogy az utcai ruhánk – melyben leültünk a villamoson, metrón – mihez ér hozzá.
  • A törölközőket cseréljük gyakrabban, mivel kiváló táptalajai a kórokozóknak.
  • A szokványos takarítás mellett rendszeresen fertőtlenítsünk, különösen azokat a helyeket, ahol a kisgyermekek, totyogók, csecsemők megfordulhatnak.
  • Járvány idején – különösen ha a családtagjaink át is estek valamilyen megbetegedésen – mossuk át gyakran az ágyneműt és a gyerekek játékait is.
  • A plüssök moshatók, de akár a kisebb műanyag játékokat is kimoshatjuk a mosógépben: mindössze egy megbízhatóan záródó mosózsákot kell beszereznünk. Még az apró műanyag építőjátékokat, a legót is elmoshatjuk ily módon.
  • Mind a ruhák, mind a játékok esetében tehetünk egy kis ecetet az öblítő helyére, ugyanis fertőtlenítő hatással bír.
  • A mosdókagylót, kádat, wc-t ilyenkor sűrűbben használjuk, ezért gyakrabban kell fertőtlenítenünk is. 
  • Ha beteg valaki a családban, a csapokat, kilincseket naponta többször is fertőtlenítsük.
  • Szellőztessünk gyakran - az elhasználódott, meleg levegőben ugyanis nagyon jól érzik magukat a bacilusok. Némi hideg, friss levegővel azonban jó részüket kiűzhetjük a lakásból.

Hol szedheti össze a legtöbb bacit a gyereked? Olyan helyeken, ahol nem is gondolnád...

 

Légfrissítő helyett

Kiváló, természetes alapanyagból készült levegő fertőtlenítő spray-k kaphatók a bioboltok kínálatában. A levendula, teafa, citrom vagy fahéj alapú pumpás légtisztítók illata kellemes, némelyik pedig még a bedugult orron is segít. Arra viszont nagyon kell figyelni, ha kisgyerek van a családban, hogy az életkorának megfelelően melyik illóolajjal kerülhet kapcsolatba és melyikkel nem. Némelyik illat ugyanis kisgyermekekre, babákra kifejezetten veszélyes és az alkalmazásuk tilos!

 

Totyogók, csecsemők holmija

Az igazán kicsik ruháját, ágyneműjét akkor is vasaljuk át járványos időszakban, ha egyébként nem szoktuk. Cumijukat, cumisüvegüket fertőtlenítsük gyakrabban, kifőzéssel, mikrós sterilizálóval vagy kifejezetten erre a célra készült fertőtlenítő folyadékkal. 
Arra ügyeljünk, hogy a takarítás után mindig nagyon alaposan tisztítsuk meg a felületeket, nehogy maradék fertőtlenítő anyag kerüljön a gyerekek szemébe, szájába.

Kép: Alexas_Fotos / Pixabay

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja