SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

A fogyókúra legnagyobb ellensége a saját családod?

Teremy Alex [cikkei] - 2017-01-27
Amikor elkezdesz fogyókúrázni, akkor számtalan akadály állhat az utadba, de nem is gondolnád, hogy az egyik legnagyobb talán épp a családtagoktól származhat.

Fogyás kezdete: "Neked úgysem fog sikerülni"

Az első nap, amikor belekezdesz a fogyókúrába, akkor az első véleményeket a családtagodtól fogod kapni, hiszen velük fogod megosztani leghamarabb a terveidet. Emiatt kaphatsz olyan véleményeket, miszerint nem támogatják a fogyásodat. "Nincs erre neked szükséged", "úgysem fog sikerülni", "felesleges próbálkoznod", "te így vagy szép", "ne akarj piszkafa lenni", és így tovább.
Ezeket a véleményeket legtöbbször azért kapod, mert irigyek rád. Irigyek az elhatározásodra, az akaraterődre és a kitartásodra. Minden negatív, "visszahúzó" vélemény azt jelzi, hogy valami olyat csinálsz, amire mások képtelenek, még csak gondolati szinten is. Egyszerűen nem akarja senki, hogy jobb legyél náluk. Ez egy alapvető emberi tulajdonság, amit sokan nem tudnak kezelni.
 

Fogyásod közben: "Úgyis vissza fogod hízni"

Amint jönnek az eredmények és ahogy egyre kevesebb kiló vagy, úgy változnak a kommentárok is. Gyakran fogod azt hallani, hogy "úgyis vissza fogod hízni", "most már jól nézel ki, szóval abbahagyhatod", "nem áll jól neked a vékonyság", stb. Bár a visszahízás kockázata gyakori, hisz sok rossz módszer van ma a piacon, de ha nem éhezteted magad és nem valami "csodaszerrel" fogysz, akkor minimális a visszahízás esélye.
 

Mit csinálj, hogy érvényt szerez magadnak?

A legjobb tanács az, ha nem csinálsz semmit. Magyarul ne foglalkozz mások véleményével, hiszen te tudod, hogy mit csinálsz és tudod, hogy te magadnak akarsz megfelelni, nem másoknak. Minél jobban belemész a vitába, annál nagyobb veszekedés keletkezik belőle. Ne foglalkozz mások véleményével, és meglátod, hogy nagyon gyorsan abba fogják hagyni. Hagyd, hogy irigyek legyenek és hagyd, hogy tőled tanuljanak.

Természetesen ne ess át a ló túl oldalára sem, hiszen a kóros soványság súlyos betegségeket okozhat. Számold ki, hogy jelenleg mennyi a testtömegindexed és 18,5 alá már ne menj. Onnantól kezdve inkább csak erősítő edzésekre járj, hogy az izomtömeged növeld, ami egyben azt is jelenti, hogy a testzsírszázalékod csökkenni fog - javasolja Teremy Alex, testsúlycsökkentő tanácsadó, a Diet Maker diéta és fogyás blog írója.

Fotó: Caitlin Regan/flickr

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

A herecsavarodás okai, tünetei és kezelése - az újszülöttek és a kamaszok nagyobb veszélyben vannak

A herecsavarodás (heretorzió vagy torsio testis) egy ritka, de súlyos állapot, amely leginkább újszülötteknél és a serdülés korai szakaszában járó fiúknál fordul elő, de bármely életkorban kialakulhat. A probléma a herekocsány megcsavarodásával jár, amely a herék vérellátását gátolja. Ez kezelés nélkül a here elhalásához is vezethet.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja