SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Egy édesanya nyers ételekkel gyógyította meg az ekcémás kislányát

Családinet [cikkei] - 2014-10-14
A következőkben Ulla Kaczmarek, egy édesanya történetét ismerhetjük meg, aki nyers ételekkel gyógyította ki kislányát egy komoly betegségből.

Ő a kislányom, Maya. Egész pici kora óta ekcémás, 1 éves múlt, amikor az egész testén nagy, vöröses színű foltok jelentek meg. A gyerekorvosunk szteroidokat írt fel, és azt tanácsolta, hogy a tehéntejről térjünk át a kecsketejre. Maya állapota javulni is kezdett, de sajnos egy idő után elég gyakran meghűlt. Aggódni kezdtünk, hogy ez az agresszív szteroid-hatásnak köszönhető, valószínűleg ez az egyik ilyen mellékhatása és ezzel a betegséget nem fogjuk tudni meggyógyítani.

Maya 4 éves korára ismét visszatért az ekcéma. Eldöntöttük, hogy többé nem kérünk a szteroidokból, inkább a naturopátiás megoldást választjuk. Maya étrendjéből teljesen kiiktattuk a glutént, a tejet és a cukrot. Körülbelül 6 hónap után az ekcéma vissza kezdett húzódni, csak a karokon maradt meg egy pár kis folt. Minden úgy tűnt, hogy rendben van, de sajnos Maya 7 éves korára ismét előjött a csúnya betegség, nagyon rosszul nézett ki szegény.

Kiderült az is, hogy Maya szervezetében élősködők és a Candida gomba is elkezdett szaporodni. Egy természetgyógyász ajánlására kivettük az étrendjéből a húst, az édességeket, a tojást. Maya gyakorlatilag főtt gabonaféléken, párolt zöldségeken, magvakon, egy kevés halon, kevés gyümölcsön élt, a főzéshez pedig olívaolajt vagy kókuszolajt használtunk.

Maya kezdetben nem tűrte jól ezt az étrendet, lefogyott, a gombás fertőzés miatt a belek is annyira rosszul voltak, hogy csak nagyon nehezen tudták felvenni a tápanyagot. Kétségbeestünk, már ott tartottunk, hogy ismét visszatérünk a gyógyszeres kezelésre, amikor rábukkantam egy csoportra a neten, akik elmondták, hogy nyers ételes diétával legyőzhető a gombás fertőzés.

Tíznapos banándiétába kezdtünk, Maya csak banánt ehetett, de csak azután, miután magamon leteszteltem. Nem volt annyira rossz, egész jó lett a közérzetem tíz nap elteltével. Az egész családot, Mayát is bevontam a diétába, a banán mellett még sok zöldséget, gyümölcsöt, zöld leveleket, avokádót, diót ettünk. Három hónapos tisztítókúra után Maya bőre is tisztulni kezdett. Ma már csak pár folt van a kislányunkon, de úgy érzem, jó úton vagyunk. Az egész család, Maya is tele van energiával.

Forrás és fotó: Filantropikum.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

A herecsavarodás okai, tünetei és kezelése - az újszülöttek és a kamaszok nagyobb veszélyben vannak

A herecsavarodás (heretorzió vagy torsio testis) egy ritka, de súlyos állapot, amely leginkább újszülötteknél és a serdülés korai szakaszában járó fiúknál fordul elő, de bármely életkorban kialakulhat. A probléma a herekocsány megcsavarodásával jár, amely a herék vérellátását gátolja. Ez kezelés nélkül a here elhalásához is vezethet.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja