SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Ingyenes tájékoztató kiadványt készített a Dévény Anna Alapítvány

Családinet [cikkei] - 2013-04-18
Bemutatta a szülők és védőnők számára készített ingyenes tájékoztató kiadványát a Dévény Anna Alapítvány Budapesten. A hiánypótló kis könyv szakszerű, de közérthető tájékoztatást nyújt a csecsemők mozgásfejlődéséről, így a korai diagnosztizálást segíti elő.

Minden hónap számít a csecsemők mozgásfejlődési rendellenességeinek felismerésében, hiszen az időben, lehetőleg öt hónapos kor előtt megkezdett DSGM-kezeléssel (Dévény Speciális manuális technika- Gimnasztika Módszer) az érintett gyermekek 80%-a meggyógyítható. Dévény Anna, Batthyány-Strattmann és Prima Primissima-díjas gyógytornász, mozgáspedagógus, a módszer kidolgozója arra hívta fel a figyelmet, hogy éppen a korai felismerés a legnehezebb feladat. A több mint 38 éve egyedülálló eredményességgel alkalmazott módszer és a mindennap kisgyermekeket kezelő DSGM-szakgyógytornászok tapasztalatait összefoglaló kiadványból világosan kiderül, hogy mely esetekben szükséges DSGM-szakgyógytornászhoz fordulni.

A gyógyítás mellett az Alapítvány küldetésének tekinti a módszerrel kapcsolatos ismeretterjesztést is. Rózsa Adrienne DSGM-szakgyógytornász elmondta, hogy tapasztalataik szerint a szülők gyakran találkoznak riogató vagy éppen a problémákat lényegtelennek feltüntető véleményekkel, pedig szakmailag alátámasztott, egyértelmű viszonyítási pontokra van szükségük. A most bemutatott kiadvány éppen ezt adja meg: rövid magyarázatokkal és ábrákkal mutatja be, hogy mely életkorban milyen mozgásformák tekinthetők megfelelőnek és melyek lehetnek azok a gyanújelek, amelyek észlelésekor érdemes szakember véleményét kérni. A kis könyv az Alapítvány honlapján ingyenesen elolvasható, és a csecsemők mozgásfejlődésének figyelemmel kísérésére szolgáló, szülők által naplóként vezethető táblázat a Facebook-oldaról letölthető.

A korai felismerés ügyét szolgálja az Alapítvány módszertani központjának belvárosi kirakata is. A rendhagyó méretű és témájú plakáton egy, a Dévény-módszerrel meggyógyított kislány fényképei mutatják meg a kezelés előtti és utáni állapotot.

A Dévény Anna Alapítvány 22 éve gyógyítja a világviszonylatban is egyedülállóan hatékony módszerrel az oxigénhiány miatt agykárosodást szenvedett, koraszülött, megkésett mozgásfejlődésű és egyéb okokból mozgásszervi problémákkal bíró csecsemőket, kisgyermekeket. Évente 600-700 gyermek állapotfelmérését végzik el és közel 9000 munkaórányi kezeléssel gyógyítanak. DSGM-szakgyógytornásszá az a már legalább kétéves szakmai gyakorlattal rendelkező gyógytornász válhat, aki sikeresen elvégzi a négy féléves akkreditált tanfolyamot. Az összesen 530 tanórának közel a fele gyakorlati képzés.

Dévény Anna Alapítvány
www.deveny.hu
www.facebook.com/DevenyAnnaAlapitvany

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja