SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Készülj fel az ünnepekre!

Családinet [cikkei] - 2010-12-07
A mai rohanó világban az ünnepi készülődés sokaknak egyet jelent a fárasztó bevásárlással, a sütéssel-főzéssel és a karácsonyfa díszítéssel. A társadalmi elvárások miatt úgy érezzük, hogy kötelező ajándékkal kedveskednünk, még akkor is, ha ezért feszült órákat töltünk egy-egy bevásárlóközpontban.

Az ünnep előtti napokat szorgos takarítással töltjük, és mire elérkezik a Szenteste, már kellőn elfáradunk. Amellett, hogy megpróbálunk megfelelni környezetünk elvárásainak, lelkünket is készítsük fel, hogy a karácsony ne a rohanásról, hanem a meghitt és nyugodt családi együttlétről szóljon.

„Ha szüleinkkel vagy nagyszüleinkkel beszélgetünk az ünnepi készülődésről, számtalan hasznos tanácsot kapunk, amelyekkel még meghittebbé tehetjük a karácsonyt. Az ő idejükben bizony még ismeretlen volt a bevásárlóközpont fogalma, és a készülődés sem abból állt, hogy hosszú órákat töltöttek a konyhában egy több fogásos vacsora elkészítése miatt. Sokkal inkább arra figyeltek, hogy testileg és lelkileg felkészüljenek az ünnepekre, így igazán megélhették a karácsony hangulatát” - mondta dr. Borbényi Erika, a Napsugár Életház orvosa és életmód tanácsadója.

Mivel gyakran csupán a nagyobb ünnepek alkalmával van arra lehetőség, hogy a család minden tagja együtt legyen, ezért nagyon fontos, hogy az ünnep harmonikusan és örömben teljen. A karácsony előtti rendrakás, a tisztaság, és a felesleges dolgok eltávolítása nem csak lakásunknak, hanem lelkünknek is jót tesz: nagyon sok kultúrában így a legnagyobb ünnepeket böjt előzi meg. Ha karácsony előtt például alkalmunk nyílik egy tisztító böjtre, száműzhetjük a testünkben és lelkünkben felgyülemlett méreganyagokat, és megújulva, energiával telve készülhetünk az ünnepekre. A negatív gondolatokat kisöpörve így helyet biztosítunk a pozitív érzelmeknek.


Ha az ajándékra gondolunk, nem biztos, hogy az lesz a tökéletes választás, ami jó nagy, vagy nagyon drága. Egy kézzel készített meglepetés, egy ajándékba sütött mézeskalács vagy sütemény magában foglalja a szeretetet, és a törődést. A közösen elkészített karácsonyi ebéd vagy egy családi karácsonyfa díszítés pedig mindenki számára örömteli program.

„Az ünnepi fogások elkészítése során ne a mennyiség, hanem a minőség legyen az elsődleges szempont, fogyasztásuk során pedig a mértékletesség. A karácsonyi menüben a hagyományos halétel mellett ugyanúgy helyet kaphat a saláta és a friss zöldség, mint a hétköznapokon. Egy esti séta a szabad levegőn, egy hógolyózás vagy szánkózás pedig az egész család számára kellemes és egészséges időtöltés” - tette hozzá dr. Borbényi Erika.

Forrás: www.morpho.hu

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja