SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Félelmeink legyőzése a PrivátCoaching segítségével!

Kovács Ildikó [cikkei] - 2010-06-18
FÉLELEM. Egyik legősibb és legtermészetesebb emberi reakciónk. Reakció arra, ami az embert az ismeretlenhez fűzi. A félelem tesz minket óvatossá, általa tudjuk hatékonyan megvédeni magunkat és környezetünket. De vajon a mai ember félelmei valós félelmek? Mitől félünk a hétköznapokban?

Félünk …

  • a bizonytalan jövőtől,
  • a munkahelyváltástól,
  • a gyerekvállalástól,
  • a munkahelyi konfliktusoktól,
  • a környezetünk elvárásaitól,
  • a főnökünktől,
  • a párválasztástól.

A félelem, mint lelki tényező, gátolja vagy teljesen leállítja fejlődésünket. Úgy érezzük, az életünk nem halad tovább, nem jutunk egyről a kettőre, ugyanazok a problémák jelentkeznek időről-időre. Nem vagyunk boldogok és elégedettek, a siker szele csak időnként érint meg bennünket. Bizonytalanok, elégedetlenek vagyunk. Félelmeinkkel kapcsolatban kérdések egész sora cikázik nap, mint nap a fejünkben:

  • Mi lesz, ha nem hozok jó döntést?
  • Mi történik, ha mégsem vagyok képes rá?
  • Mi lesz, ha nem leszek jó anya/apa?
  • Mi lesz, ha kudarcot vallok?
  • Mi lesz, ha nem ő az igazi?

Ezek azok a kérdések, melyeket hosszú - hosszú éveken keresztül teszünk fel magunknak, de a válaszra hiába várunk. A segítséget ilyenkor egy külső személytől vagy valamilyen módszertől remélünk. Hogyan tesszük mindezt? Elolvasunk egy a témához kapcsolódó könyvet, beiratkozunk különféle tanfolyamokra, megvitatjuk a problémát ismerőseinkkel, családtagjainkkal (akik mellesleg hasonló helyzetben vannak). De mi történik akkor, ha már mindent kipróbáltunk a félelmünk mégsem csillapodott, a kérdések még mindig ott motoszkálnak bennünk? Mit tegyünk? Törődjünk bele, hogy kudarcot vallottunk? Vagy küzdjünk? Én a küzdelem mellett teszem le a voksom, magánéleti coachként a megértést, megismerést tartom a leghatékonyabb eszköznek a félelem leküzdésében.

„Az ember nem fél megtenni azt, amit jól csinál.”
Wellington hercege

Ismerjük meg tehát félelmeinket, és legyőzésük érdekében tegyük fel magunknak a következő kérdéseket.

  • Mi az, amitől valójában félek?
  • Mi váltotta ki bennem ezt az érzést?
  • Milyen helyzetekben érzem ezt a félelmet?
  • Mikor vagyok bizonytalan?
  • Képes vagyok megváltozni?

Ismerjük meg a bennünk rejlő lehetőségeket, térképezzük fel a korlátainkat, melyeket hosszú évek alatt állítottunk fel magunknak. Változtassuk, alakítsuk életünket, úgy hogy jól érezzük magunkat benne. Ebben a fejlesztő, felfedező munkában tud a PrivátCoaching segítséget nyújtani Önnek. Fejlesztő beszélgetések alkalmával segít a coach, mint külső, elfogulatlan szemlélő rávilágítani azokra a lehetőségekre, melyek Önben rejlenek. A coaching e speciális formája kifejezetten a magánembereknek kínál megoldási lehetőséget problémáik, félelmeik leküzdésében. A titok a fejlesztésben rejlik, ha Ön ezt a módszert választja, félelmei leküzdése közben fejlődik személyisége, önismerete. A PrivátCoaching ugyanis nem kész megoldásokat kínál, hanem egyénre szabott fejlesztést. A PrivátCoaching a magánembert segíti, az egyénre koncentrál. Teszi mindezt azért, hogy az élet minden területén kiegyensúlyozottak, sikeresek, tudatosak lehessünk.    
A módszer első sikereit az üzleti életben aratta, nem csoda, hogy a magánéleti problémák megoldásában is jelentős sikereket ér el. Tegyen egy felfedezést saját félelemével, problémájával kapcsolatban és próbálja ki a PrivátCoachingot!


 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja