SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Természetesebb megoldások

Családinet [cikkei] - 2010-05-17
 [X]

Az ülőmunka, a helytelen táplálkozási szokások és a mozgásszegény életmód elősegíti az aranyér betegség kialakulását, de sokszor elég csak a hajlam, a kötőszöveti gyengeség.

Ilyenkor a végbél alsó szakaszán és végbélnyílás tájékán lévő vénás érhálózat egyes szakaszai kitüremkednek. A felnőtt lakosság harmada már tapasztalhatta, milyen kellemetlenségekkel jár. Nehezíti a megszokott életvitelt a viszketés, a vérzés, a duzzanat, a fájdalom és a székelési problémák. A langyos vizes lemosás, a gyógynövényes Egis Reparon aranyérkenőcs és 
végbélkúpülőfürdők átmenetileg enyhítik, de megoldást csak a székelési szokások átalakítása, a rendszeres tisztálkodás, a rohanó életvitel diktálta szokások megváltoztatása és a gyulladás mérséklése hozhat. Terhességben fokozódhatnak a bántalmak, és a szülést követően is jelentkezhetnek, mert a hormonális változások miatt az erek fala puhábbá válik, a megnövekedett méh pedig nagyobb nyomást gyakorol a csípőtáji erekre. Meglepő, de már a húszas években jelentkezhetnek az első tünetek és sajnos, 40 éves kor felett nemre való tekintet nélkül egyre gyakrabban fordulnak elő. Az aranyeres csomó önmagában csak anatómiai rendellenesség, betegséggé akkor válik, ha bereped, kitüremkedik vagy vérezni kezd, súlyosabb esetben begyullad és trombotizál.

Súlyos esetben a probléma sebészi beavatkozást igényel, ám legtöbbször a tünetek kis odafigyeléssel megszüntethetők! Sokat segít a folyadékban és rostban gazdag diéta, a rendszeres testmozgás, az alkohol és a csípős ételek elhagyása, illetve a már kialakult kellemetlenségek kezelésére a Reparon® végbélkúp és kenőcs. Az EGIS által gyártott, patikában vény nélkül kapható készítmények hatékonyan kezelik az aranyeres tüneteket és csillapítják a gyulladást. Elölt E. coli baktériumot tartalmaznak, mely a bőrön és a nyálkahártyán felszívódva immunválaszt hoz létre így megnő a szervezet természetes védekezőképessége, fertőtlenítő anyaga pedig csillapítja a viszketést. A Reparon® készítményeket kombináltan alkalmazva megakadályozhatjuk a tünetek súlyosbodását és a szövődmények kialakulását. Fontos a kezelés mielőbbi megkezdése, ezért már az első tünetek jelentkezésekor érdemes használni. Néhány nap alatt sokat javulhat az állapot.

 

A kockázatokról és a mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!


Vény nélkül kapható gyógyszer, hatóanyaga: elölt E.Coli

www.reparon.egisvenynelkul.hu

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja