SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Rovarcsípés ellen

Hidegh Sándor [cikkei] - 2009-07-02
Akinek túl érzékeny a bőre, nem mindegy, mit használ rovarcsípésre. Íme néhány egyszerűen elkészíthető házi gyógyír.

Néhány házi módszer rovarcsípésre (nagymama módszere):

  • A kukoricakeményítő kiváló házi szer rovarcsípésre. Keverjük el a keményítőt vízzel, mossuk le a csípés helyét, majd szárítsuk meg. Kenjük rá a keményítős pépet, és hagyjuk rászáradni. Szükség szerint ismételjük meg a műveletet. A kukoricakeményítő kihúzza a méreganyagot a bőrből, és enyhíti a viszketést. Ha nagyobb a csípés, víz helyett használhatunk ecetet is.
     
  • A húspuhító is hatékony természetes szer csípésre. Ugyanúgy alkalmazzuk, mint a keményítőt, az enzimek lebontják a rovarból a bőrbe került méreganyagokat.
     
  • A banánhéj az egyik legegyszerűbb és leghatékonyabb háziszer. A héj belsejével dörzsöljük be a csípést. A banánban levő tannin csökkenti a duzzanatot, a viszketést és az irritációt.

Ha lekezeltük a csípést, fontos, hogy utána is elősegítsük a gyógyulást. Kiváló szerek erre:

  • A méz természetes antibiotikum, és hidratálja is a bőrt.
  • A szegfűszeg-olaj fertőtlenít.
  • Az aloe vera fertőtlenítő és gyulladásgátló hatású.

A házi kezelés mellett fontos tudni, hogy ha a csípés helye nagyon feldagadt, láz, fulladás lép fel, anafilaxiás sokkot okozhat. Akinek hajlama van az ilyen reakcióra, kérjen a szakorvostól egy sajátmagunk által azonnal a láb izomzatába bejutatható ellenanyagot, amivel esetleg az életünket lehet megmenteni, de utána mindenféleképpen forduljunk orvoshoz!

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja