SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

A mágikus korall

Németh Ági [cikkei] - 2004-08-01
A korall egy nemes kő, növény vagy egy állatka, vitatott kérdés a mai napig, de egy biztos: mágikus erővel bír.

 A mágikus korall

A tengerparti üdülőhelyeknek elengedhetetlen viselete a csodálatos korall ékszer. Ez a nemes kő nem csak ékszer, mely viselőjét még vonzóbbá teszi, hanem mágikus erővel is bír. A korall az egyik legrégibb nemes kövek egyike. Keletkezéséről számos mítosz kering.

 

A görögök szerint a medúzák véres könnyei. Kleopátra szerint aki korall ékszert visel, annak jó az egészsége és jó a vérkeringése. Ő nagy hódolója volt a korall ékszerek viselésének. Egyiptomban még rovar csípés gyógyítására is alkalmazták. Paracellus azt mondta, hogy aki korall ékszert visel, az mindig tudja, hogy mikor beteg, mert a kő színe változtatásával jelzi a bajt. Ha viselője meggyógyult, visszanyeri a kő az eredeti színét.

 

Egy francia tudós kutatásai során arra a következtetésre jutott, hogy a korall nem növény, nem kő, hanem egy tengeri állat. Csoportosan élnek, van férfi és női közösség külön- külön. Minden közösség kiküld a tengerbe egy egyedet, és azok egyesüléséből jön létre  egy újabb telep. 30 nap múlva embriók, majd 10 nap múlva lárvák lesznek.  10 nap múlva újra szétválnak a lányok és a fiú egyedek, hogy új közösséget hozzanak létre.

 

A mediterrán országokban az asszonyok meddőség ellen viselnek korall ékszereket. A japánok a korallokból vértisztító tinktúrát készítenek. Ezen csodálatos ékszerek viselésének az oka nagyon sokoldalú, de biztos, hogy nagyon szépek és dekoratívak. Ha tengerparton nyaralunk, érdemes venni, mert legalább mi is kipróbálhatjuk melyik mítosznak van igaza. Különböző színekben lehet vásárolni, attól függ melyik tenger partján nyaralunk. Óriási a választék; a lazac, a „bikavörös”, a foltos, a rózsaszín, a cseresznye piros színű ékszerek között az egyik szebb mint a másik.

 

Egy- két jó tanács a vásárláshoz:

- mindig nappal próbáljunk ékszert vásárolni, mert így jobban el tudjuk dönteni melyik áll jobban a hajunk színéhez, az egyéniségünkhöz melyik szín áll jobban.

- ne tartsuk zárt dobozban, mert nem tud lélegezni

- vigyázzunk, hogy ne érje víz

- utoljára tegyük fel magunkra minden alkalommal, mert nem szabad, hogy parfüm, vagy dezodor érje                    

 

Viseljük minél többet, és ha hihetünk Paracellus szavainak, akkor jelzi, ha betegek vagyunk.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Azt mondta egy férfi az apának, hogy szerelmes a 13 éves fiába - akkorát kapott, hogy életveszélyes sérüléseket szenvedett

Azt mondta egy férfi az apának, hogy szerelmes a 13 éves fiába - akkorát kapott, hogy életveszélyes sérüléseket szenvedett

A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Főügyészség vádat emelt az apával szemben.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
A fűtési szezon buktatói: ezért erősödhetnek fel allergiás panaszaid

A fűtési szezon buktatói: ezért erősödhetnek fel allergiás panaszaid

A fűtési rendszerek beüzemelésével számos olyan beltéri allergén kerülhet a levegőbe, ami panaszt okozhat az allergiások számára. A beltéri levegő minőségének az sem tesz jót, hogy a fűtési szezonban sokan igyekeznek megóvni otthonaik melegét, és a fűtési költségeket is szeretnék minimalizálni, ezért ritkábban és rövidebb ideig szellőztetik a lakótereket - hívja fel a figyelmet Dr. Hidvégi Edit, az Allergiaközpont gyermek- és felnőtt-tüdőgyógyász szakembere, akit a fűtés okozta allergiás panaszokról kérdeztünk.

A szerkesztő ajánlja