SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Kedvenceink és az ünnepek

Kókai Kata [cikkei] - 2006-12-19
A szeretet ünnepén se hagyjuk magukra kedvenceinket!

Nem egyszer előfordul, hogy az ünnepek körüli hatalmas nyüzsgésben megfeledkezünk valakiről, aki egész évben, hűségesen mellettünk áll. Házi kedvenceink nem ismerik az ünnepeket, életükben ez a nap is olyan mint a másik. Éppen ezért, róluk se feledkezzünk meg a szeretet ünnepén.

Ne essünk túlzásokba

Az ünnepek előtt zajló készülődés, majd a családdal töltött ünnepek, a rokonlátogatás közben olykor megfeledkezünk kedvencünkről, vagy éppen ellenkezőleg, túlzásokba esünk. Ne feledjük el azonban, hogy kedvencünknek árthatunk is azzal, ha „csak egy szeletet” kap az ünnepi süteményből, vagy éppen napközben beengedjük a meleg lakásba, majd kiengedjük a hidegbe.

Fontos:

- Kutyánkat, macskánkat a szeretet ünnepén se etessük süteménnyel, vagy más édességgel, hiszen az ő fogaik könnyen tönkremehetnek.
- A karácsonyi halételből megmaradt szálkákat inkább dobjuk ki, vagy daráljuk le, mert könnyen kedvencünk torkán akadhat, vagy fogába ragadhat.
- A kint élő kedvenceket az ünnepek alatt se engedjük be a lakásba, mert ezzel többet ártunk mint használunk.
- Édesség helyett lepjük meg kedvencünket egy konzervvel, vagy játékkal.

Figyeljünk a fára

Egyébként is nem egyszer felhívják a figyelmünket, hogy ügyeljünk a fenyőn égő lámpára, vagy éppen a „tűzhányó” díszekre, de ez a figyelmeztetés fokozottabban igaz, ha kisállatot is tartunk a lakásban. Egy cica könnyen felboríthatja az asztalon álló mécsest, s a kutya megrághatja a fát.
Háziállataink nem csak ránk, de önmagunkra nézve is veszélyt jelenthetnek. Könnyen megrágcsálhatnak egy üvegdíszt, lenyelhetik a szaloncukor papírját, vagy éppen zárlatot okozhatnak, ha megrágcsálják az égő zsinórját.

Óvintézkedések:

- A fát tegyük olyan magasságba, pl. egy asztalra, ahol kedvencünk nem éri el.
- Ha lehet, ne hagyjuk őrizetlenül az égő díszeket, gyertyákat.
- Kedvenceinket, ha lehet, tartsuk távol attól a szobától, amelyben a fenyő áll.

Ne feledkezzünk el a háziállatokról

Kedvenceink az ünnepek alatt is ugyanazt a törődést igénylik, mint az év bármely másik napján. Ne felejtsünk el vizet, táplálékot adni nekik, a legjobb, ha már reggel ezzel kezdjük a napot, így a tennivalók között biztosan nem felejtjük el. Fontos, hogy betartsuk a napi rutint, s ha kutyánk van, ne felejtsük el a megszokott időpontban sétáltatni.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja