SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Házi kedvencek Karácsonya

Családinet [cikkei] - 2005-12-12
Nem győzzük eleget hangsúlyozni, hogy a Karácsony ünnepe nem éppen a legmegfelelőbb időpont arra, hogy háziállatot szerezzünk be vagy ajándékozzunk. Sajnos ennek ellenére az ünnepek elmúltával évről-évre rohamosan megnő a kidobott, elhagyott, menhelyre leadott állatok száma. Úgy tűnik, hogy az emberek mindenféle komoly megfontolás nélkül szerzik be ezeket az állatokat, nem tudják, vagy nem értik, hogy a házi kedvencek életük végéig tartó elkötelezettséget jelentenek.

Valóban, nagyon csábító lehet néhányunk számára, hogy egy hirtelen ötlettől indíttatva kutya vagy cicakölyköt ajándékozzunk, de nem szabad elfelejtenünk, hogy az állattartás sok erőfeszítést, időbeli és pénzbeli ráfordítást igényel. Ha házi kedvencet akarunk, fel kell készülnünk a vele járó kötelezettségekre és arra, hogy az állat teljes élettartama alatt felelősséggel tartozunk iránta. Az állatok nem tudnak magukról gondoskodni, és ezért nem tekinthetők árucikknek, amelyet a polcra tehetünk, amikor már az újdonság ereje enyhül. 

Ha mégis úgy döntünk, hogy háziállatot vállalunk, mindig kérjük ki a háztartásban élő összes ember véleményét, és fontoljuk meg az örökbefogadás lehetőségét is. Ha mégsem fogadunk örökbe állatot, a Karácsony akkor is remek alkalom arra, hogy támogassuk adományokkal, ajándékokkal a menhelyeket.

Ha már van házi kedvencünk, róla se feledkezzünk meg az ünnepek közeledtével! Ilyenkor télen a bundájuk extra törődést igényel, az étrendjüket szintén a hűvösebb időhöz kell igazítani. Azoknak az állatoknak, akik sok időt töltenek a kertben, télen a hideg időjárás miatt megemelkedik az energiaigényük, ezért energiában gazdag eledelt kell nekik adni! Ne feledkezzünk meg arról sem, hogy a hidegben az ivóvizes tál befagyhat, ezért naponta többször fel kell töltenünk azt, lehetőleg langyos vízzel.

              Az alábbiakban ajánlunk két olyan receptet, amely nagyszerű ünnepi menü, vagy Karácsonyi ajándék lehet a kedvenc cicánknak vagy kutyánknak egyaránt:

 

Fokhagymás, marhahúsos keksz

2 bögre rozs vagy finomlisztet, 1 bögre kukoricadarát, 1 bögre búzacsírát, 2 marhahúsleves kockát és ¼ teáskanál fokhagymagranulátumot keverjünk össze egy tálban. Adjunk hozzá egy egész tojást, egy teáskanál étolajat és 1 bögre forró vizet. Gyúrjuk össze, és nyújtsuk ujjnyi vastagra. Szaggassuk ki csont, vagy bármilyen más alakúra. A kiszaggatott kekszeket 140°C-on süssük kb. 2 órát, amíg száraz és kemény lesz. Hagyjuk állni egy napot, amíg alaposan kiszárad. (10-14 darab lesz belőle)


Bolhátlanító kutyakeksz     

(A sörélesztő a népi gyógymód szerint remek bolhátlanító szer)

Hozzávalók: 1 bögre liszt, ¼ zacskó élesztő, ¼ bögre sörélesztő, 1 teáskanál só, 1-2 teáskanál étolaj (állagtól függően), 1 gerezd fokhagyma felaprítva, ½ bögre húsleves, +2-3 evőkanálnyi a tetejére.

200°C fokra előmelegítjük a sütőt, a tepsit kibéleljük sütőpapírral. Az összetevőket gyúrjuk jól össze kilisztezett deszkán. Nyújtsuk 2-3 cm vastagra, szaggassuk ki és süssük 10 percig. Fordítsuk meg a tepsit, kenjük meg a tetejét a maradék húslevessel, és süssük még 10 percig. Hagyjuk a sütőben kihűlni!

 

 


A sajtóhírt a Felelős Állatbarátok Egyesülete adta ki. Elnök: dr. Temesváry Kriszta Tel: 06/302862055

 E-mail: info@hazikedvencek.hu Weblap: www.hazikedvencek.hu   

 

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja