SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEKHÚSVÉT

A mama karjában

Családinet [cikkei] - 2007-02-27
A kismamák örök problémája: vajon mennyi ideig lehet ölben a baba? Meddig babusgassák, és mikor? Ha rosszkedvű, és meg kell vigasztalni, vagy ha csak egy kis játékra vágyik? Esetleg a mama érez vágyat a kicsi iránt?

A szakemberek ezekre a kérdésekre nem tudnak egyértelmű választ adni: minden gyerek más egyéniség, az egyik babának elég napi fél órácska, a másiknak napi négy-öt óra is kevés.

Ugyanilyen nehezen határozható meg, hogy a gyerekek meddig igénylik azt, hogy a szülő a karjába vegye őket. Mert lehet, hogy amikor elkezdenek mászni és járni, már kevesebbet kívánkoznak a mama ölébe, de ha valami baj van, akkor azért mégiscsak onnan tűnik a legbiztonságosabbnak a világ!

Ne féljünk fölvenni a babát, s ne féljünk babahordozóba téve, magunkhoz fogva közlekedni vele. Így a kicsi biztosan kevesebbet fog sírni: a mama közelsége, teste melege, szívverése, hangja megnyugtatóan hat a rá, és a későbbiekben is sokkal meghittebb lesz a kapcsolatuk. Tudományos kutatások igazolják, hogy az a baba, akit sokat tart a mamájuk a karjában, kiegyensúlyozottabb és boldogabb, mint ridegen nevelt társa. A gyakori testkapcsolatnak köszönhetően a vérben nem halmozódik fel a stresszhormon, ezért a gyerek gyorsabban fejlődik. Magabiztossá válik, nagyobb lesz az önbizalma.

Néhány jó tanács:

  • A babahordozóban kössük szorosan magunkhoz a babát, és ne engedjük túl alacsonyra.
     
  • Ne féljünk a babát a nyakunkba akasztott kendőben, vagy ülőalkalmatosságban hordani, egy normálisan fejlődő kisbabának ez semmilyen problémát nem okoz.
     
  • Figyeljünk arra, hogy a baba szétterpesztett lábakkal üljön, ennek érdekében tehetünk a lába közé egy extra pelenkát. A csipőnek nem tesz jót, ha sokáig lóg lefelé a baba lába.
     
  • Az első három-hat hónapban fordítsuk magunk felé a kisbabát, csak később helyezzük úgy a nyakunkba, hogy szemlélhesse a külvilágot. Ebben a pozícióban a válla hátrafelé megfeszül, ugyanakkor a környezet zajai, eseményei megijeszthetik.
     
  • Az újszülöttet úgy hordjuk, hogy a teste minél közelebb legyen a miénkhez. Csípőnkre csak négy hónapos korától ültessük.

www.nana.hu

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Kegyetlen bántalmazás a csepeli technikumban: diákok kínozták meg fiatalabb társukat

Négy 19 éves diák brutális módon bántalmazta 15 éves iskolatársát a csepeli Weiss Manfréd Technikumban. Az eset során a fiút megverték, lekötözték, majd vízzel fojtogatták.

A tartós és egészséges fogyás kulcsa az életmódterápia

Az egészséges fogyáshoz a személyre szabott étrenden és a mozgáson alapuló életmódterápián át vezet az út - mondja dr. Vékony Blanka dietetikus. A Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Kar Dietetikai és Táplálkozástudományi Tanszékének tanársegédje kiemeli: az életmódterápiában nem önmagában a fogyáson, hanem a test zsír-izom arányának optimalizálásán van a hangsúly. Emellett itt fontos szempont a fokozatosság és a fenntarthatóság, szemben a divatdiétákkal, amelyek gyors sikerrel kecsegtetnek ugyan, de akár különféle hiánybetegségekhez is vezethetnek.

A rozmaring rejtett ereje: új fegyver lehet az Alzheimer-kór ellen

Egy eddig kevéssé vizsgált vegyület a népszerű fűszernövényben komoly áttörést hozhat a demencia kutatásában.

Egy anya megkéselte 11 éves fiát egy Disneyland-i kirándulás után

A szülői szeretetnek a világ legbiztonságosabb helyét kellene jelentenie egy gyermek számára. Tragikus módon azonban előfordul, hogy éppen a gondviselők okoznak fájdalmat. Nemrégiben egy anya állítólag halálra késelte 11 éves fiát egy Disneyland-i kirándulást követően.

Az emlődaganat helyi kiújulásának típusa és ideje előrejelezheti a lehetséges áttéteket

Gépi tanulás segítségével nagy pontossággal megjósolható, hogy az emlőrák elsődleges kezelése után milyen típusú helyi kiújulásra van esély, és ezután kialakulhatnak-e szervi áttétek, derül ki a Semmelweis Egyetem friss kutatásából. A szakemberek 154 beteg adatainak elemzésével egyebek mellett kimutatták, hogy minél több idő telik el az első diagnózis és a tumor visszatérése között, annál kisebb az áttétek kockázata. A kutatás eredményei fontos lépést jelenthetnek a személyre szabott terápiás stratégiák kialakításában.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja