SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

A babák fejlődési szakaszai

Családinet [cikkei] - 2005-08-05
A babák nagyon gyorsan növekednek, fejlődnek, változnak. A csecsemők 3 éves koráig 3 különböző fejlődési szakaszt különböztetünk meg.

pampers0-3 hónapos kor
"Nem tudom, milyen színű az anyukám szeme, de a keze annyira puha..."


Az újszülött csecsemők szeme még fejlődésben van, 20-30 cm távolságra látnak a legjobban, és két színt tudnak megkülönböztetni - feketét és fehéret. Ezért tapintásuk segíti őket a világ felfedezésében. Érzékeny bőrük háromszor vékonyabb a felnőttek bőrénél.

3-12 hónapos korPampers
"Néhány hónapos vagyok és nagyon mozgékony, hiszen meg kell ismernem a világot..."


A néhány hónapos csecsemő már folyamatosan mozgásban van: forog, mászik, megpróbál mindent elérni, ami kíváncsivá teszi. Hiszen olyan sok érdekes dolgot lehet megérinteni, megfogni, sőt még meg is kóstolni. Minden nap új kihívásokkal néz szembe - megpróbál a dívány alá mászni, vagy egy fotelbe felkapaszkodni. Folyamatosan mocorog, forgolódik, kúszik-mászik, és ismerkedik a körülötte levő világgal.

pampers_12 hónapos és annál idősebb korú baba


"Oda mehetek, ahova csak akarok. Már anyu segítsége nélkül is!"


A baba fejlődésének harmadik szakasza az első lépésekkel kezdődik. A járás elősegíti a baba önállóságra törekvését, mivel most már könnyen messzebb juthat szüleitől. A gyermeki fantázia is fejlődik, lehetővé teszi a baba számára, hogy az legyen, ami lenni szeretne. Különböző tárgyakat használ különböző célokra - a seprűből ló lesz és így tovább. Minden nappal egyre magabiztosabbá válik, és hangosan kinyilvánítja önállóságát. Fejlődik egyénisége, mindent egyedül akar csinálni és olyan szeretne lenni, mint a felnőttek.

A babák fejlődési szakaszaival együtt változik az, hogy mikor mit esznek, mikor mennyit alszanak, hogyan és mennyit mozognak, mocorognak, forgolódnak, kúsznak-másznak, felfedezik önmagukat, felállnak, megteszik az első lépéseket, végül elkezdenek futni.

Ezért nem mindegy az sem, hogy a különböző fejlődési szakaszokban milyen pelenkát használunk, hiszen a babák igénye folyamatosan változik.

A Pampers teljes termékcsaládja követi a babák fejlődési szakaszait, így minden egyesPampers_ korban a legmegfelelőbb pelenkát nyújtja a babák számára.

  1. Pampers New Baby (0-3 hónapos korúaknak): az újszülöttek különösen érzékeny bőrének védelmére.
     
  2. Pampers Active Baby (3-12 hónapos korúaknak): nagy nedvszívó képességgel rendelkezik, még fejjel lefelé lévő testhelyzetben is, ami lehetővé teszi a baba számára, hogy korlátozások nélkül mozoghasson.
     
  3. Pampers Let's Go! (a 12 hónaposnál idősebb babáknak): száraz, mint egy pelenka, de úgy kell felhúzni, mint egy kisnadrágot - segít a babának az önállóság érzésének kialakításában
     
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja