SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

A babák fejlődési szakaszai

Családinet [cikkei] - 2005-08-05
A babák nagyon gyorsan növekednek, fejlődnek, változnak. A csecsemők 3 éves koráig 3 különböző fejlődési szakaszt különböztetünk meg.

pampers0-3 hónapos kor
"Nem tudom, milyen színű az anyukám szeme, de a keze annyira puha..."


Az újszülött csecsemők szeme még fejlődésben van, 20-30 cm távolságra látnak a legjobban, és két színt tudnak megkülönböztetni - feketét és fehéret. Ezért tapintásuk segíti őket a világ felfedezésében. Érzékeny bőrük háromszor vékonyabb a felnőttek bőrénél.

3-12 hónapos korPampers
"Néhány hónapos vagyok és nagyon mozgékony, hiszen meg kell ismernem a világot..."


A néhány hónapos csecsemő már folyamatosan mozgásban van: forog, mászik, megpróbál mindent elérni, ami kíváncsivá teszi. Hiszen olyan sok érdekes dolgot lehet megérinteni, megfogni, sőt még meg is kóstolni. Minden nap új kihívásokkal néz szembe - megpróbál a dívány alá mászni, vagy egy fotelbe felkapaszkodni. Folyamatosan mocorog, forgolódik, kúszik-mászik, és ismerkedik a körülötte levő világgal.

pampers_12 hónapos és annál idősebb korú baba


"Oda mehetek, ahova csak akarok. Már anyu segítsége nélkül is!"


A baba fejlődésének harmadik szakasza az első lépésekkel kezdődik. A járás elősegíti a baba önállóságra törekvését, mivel most már könnyen messzebb juthat szüleitől. A gyermeki fantázia is fejlődik, lehetővé teszi a baba számára, hogy az legyen, ami lenni szeretne. Különböző tárgyakat használ különböző célokra - a seprűből ló lesz és így tovább. Minden nappal egyre magabiztosabbá válik, és hangosan kinyilvánítja önállóságát. Fejlődik egyénisége, mindent egyedül akar csinálni és olyan szeretne lenni, mint a felnőttek.

A babák fejlődési szakaszaival együtt változik az, hogy mikor mit esznek, mikor mennyit alszanak, hogyan és mennyit mozognak, mocorognak, forgolódnak, kúsznak-másznak, felfedezik önmagukat, felállnak, megteszik az első lépéseket, végül elkezdenek futni.

Ezért nem mindegy az sem, hogy a különböző fejlődési szakaszokban milyen pelenkát használunk, hiszen a babák igénye folyamatosan változik.

A Pampers teljes termékcsaládja követi a babák fejlődési szakaszait, így minden egyesPampers_ korban a legmegfelelőbb pelenkát nyújtja a babák számára.

  1. Pampers New Baby (0-3 hónapos korúaknak): az újszülöttek különösen érzékeny bőrének védelmére.
     
  2. Pampers Active Baby (3-12 hónapos korúaknak): nagy nedvszívó képességgel rendelkezik, még fejjel lefelé lévő testhelyzetben is, ami lehetővé teszi a baba számára, hogy korlátozások nélkül mozoghasson.
     
  3. Pampers Let's Go! (a 12 hónaposnál idősebb babáknak): száraz, mint egy pelenka, de úgy kell felhúzni, mint egy kisnadrágot - segít a babának az önállóság érzésének kialakításában
     
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja