SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Halló! Itt a Kék Vonal - segítünk

Szőke Judit [cikkei] - 2008-08-04
Egységes európai telefonszámmal működik Magyarországon a gyermekvédelmi kék vonal, illetve az eltűnt gyerekekkel kapcsolatos telefonos hívószám.
Magyarország elsőként vezette be a 116-111-es kék vonal számot, amely egységes Európában.
Magyarországon évek óta működik gyermekvédelmi segélyvonal egy másik hívószámon és az új európai hívószám mellett egyelőre még a régi is elérhető. Az európai kék vonalat - ami június 1-jétől él - a 15 éve működő Kék Vonal Gyermekkrízis Alapítvány üzemelteti, amelyet a kormány idén 35 millió forinttal támogat.
A hat főállású és a 60 önkéntes segítő titoktartást vállalt, nem diszkriminálnak és nem ítélkeznek, illetve ha szükséges, más szervezeteket is bevonnak a probléma megoldásába. Magyarország bevezette az eltűnt gyermekek európai hívószámát is, a 116 000-át, amelyen keresztül azoknak a gyermekeknek igyekeznek segíteni, akik el akarják hagyni otthonukat, vagy ha ezt már megtették és nem tudnak, nem akarnak, vagy nem mernek visszamenni, akkor próbál segíteni, ha a gyermeknek érzelmi támogatásra van szüksége. A számot felnőttek is hívhatják, ha hozzátartozóként, gyámként keresik gyermeküket. Az elmúlt hónapban a három számot összesen 190 ezren hívták. Az új európai gyermekvédelmi telefonszámokat az augusztusi Sziget Fesztiválon, az interneten és a könyvtárakban népszerűsítik és mellékletként adják szeptembertől az új diákigazolványokhoz.

                                                       ·  a gyermekek számára fenntartott segélyvonal a 116-111-es számon hívható,
·  a 116-000- az eltűnt gyerekeket segítő ingyenesen, előszám nélkül hívható, harmonizált európai hívószám
A 116-111-es szám napi 24 órában, az év minden napján, országosan, minden hálózatból előszám nélkül hívható.
A 116-000 hívószámon kialakítandó hálózatban, az eltűnt gyerekek és az őket kereső felnőttek kaphatnak segítséget az unió tagországaiban. A Kék Vonal "Megvagy? Eltűnt gyerekek" szolgáltatása Európában - Görögország után - Magyarországon is megkezdi működését. A szolgáltatás segítséget nyújt azoknak a gyerekeknek, fiataloknak, akik kilátástalan helyzetük miatt fontolgatják, hogy elhagyják lakóhelyüket, illetve már elhagyták azt anélkül, hogy gondozóik tudnák, hol tartózkodnak, vagy esetleg gyakorlati, érzelmi támogatást várnak. Azok a felnőttek is hívhatják a 116-000-ás telefonszámot, akik hozzátartozóként, gyámként, vagy szakemberként bármilyen módon eltűnt gyerekeket keresnek, vagy gyerekek eltűnését próbálják megakadályozni.
Forrás: www.szmm.gov.hu

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja