SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Te átölelnéd a magára hagyott, síró csecsemőt?

Családinet [cikkei] - 2007-06-07
Nem! Valószínűleg Te sem! A gyermeknapon egy különös kísérlet részei voltak az arra sétáló anyák, bár nem tudtak róla. Azt nézték, hány édesanya megy be magától a magára hagyott, síró csecsemőhöz. Az eredmény meglepő: kevesebb, mint 5%!
Te átölelnéd a magára hagyott, síró csecsemőt?

A Lea alapítvány - kattints ide, ha meg akarod ismerni az alapítványt - a United Way meghívásából ott volt a Millenárisban a Gyereknapon, kapott egy sátrat. Kb. 10 sátor volt, a fele profitorientált, a másik fele civil szervezetek számára fenntartott.

A Lea egy különleges kísérletet végzett itt.

Az alapító így beszél erről: - Arra gondoltam, hogy mivel ide gyerekek jönnek családdal, megszólítanánk az anyákat. A szokásos kézműves foglalkoztató helyett, azt szerettem volna, ha megérinti őket valahogy a probléma, ha el tudnak gondolkozni rajta - hogy ne legyen megkerülhető.
Úgy rendeztük be a sátrat, hogy meleg színű textilekkel borítottuk a falat, szobabelsőt imitálva, a közepén egy kis függőágy lógott, benne élethű baba, a sarokban asztalka, amire egy 2 perces teszt volt kitéve, fölötte egy gyönyörű fénykép, kevés szöveggel. A sátor amúgy üres, nincs benne senki, csak egy újszülött sírása hallatszik. Keserves, hangos sírás. Amikor valaki bemegy, hogy megnézze mi történt a babával, aki a hintaágyban fekszik, a sírás elhallgat. Ott már hívja az asztalka, nem tud nem oda pillantani.

Így szerettük volna bevonni az arra járókat, s fizikaivá tenni a kontaktust. Arra gondoltam, a rengeteg anya feltétlen benéz egy egyedül hagyott, síró újszülötthöz.
A sátoron kívül álló kollégát megkértem, hogy strigulázza hány anya sétál el a sátor előtt és hány megy be. (Ő kezelte kívülről a cd-lejátszó távirányítóját is, hogy lehalkítsa, megszüntesse a sírást, amikor valaki közeledik.)

A rendezvény alatt 236 nő sétált el a sátor előtt és 4 ment be magától a magára hagyott, síró pici babához!

Ez kevesebb, mint a nők 5%-a, noha a címben feltett kérdésre szinte minden nő automatikusan igenlő választ adott.


Vajon mennyire vagyunk figyelmesek mások gyermekeire? Engedjük-e őket az utcán élni? Leesni a mászókáról, vagy éppen hagyjuk őket érzelmi sivárságban felnőni egy állami intézményben, még akkor is, ha van anyjuk aki örömmel gondoskodna róla? Ha a címben feltett kérdésre a válasz tényleg igen, akkor minden anya, aki ezt a cikket olvassa, tényleg tehet.

Legalább annyit, hogy elgondolkodik ...

G.K.

www.harmonet.hu

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.

A szerkesztő ajánlja