SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Hogyan segíthetsz?

Családinet [cikkei] - 2005-11-24
Apaként fontos szerep hárul rád a baba ellátásban, gondozásában. Ez mindhármótoknak nagyon fontos: a gyermeked igényli a közelségedet, és az újdonsült mamának is szüksége van a támogatásodra.

Így közösen vállaljátok a feladatokat és a felelősséget is. A baba gondozása során olyan kapocs alakul ki köztetek, ami hosszú távon megalapozza biztonságérzetét.

Persze a legtöbb férfi nagyon aggódik eleinte, félnek még hozzáérni is a kisbabához! Ezt úgy tudod a legkönnyebben legyőzni, ha minél több időt töltesz vele, és egymáshoz szoktok. A legjobb, ha gyakran

  • veszed a karodba, öleled át,
  • rámosolyogsz,
  • beszélsz hozzá (így hamar megszokja a hangodat)
  • részt veszel a pelenkázásban
  • átöleled az anyukát és a kisbabát szoptatás közben
  • eteted üvegből a lefejt anyatejjel, ha ez szükséges. Ilyenkor vedd a babát a karodba, beszélj hozzá, vagy énekelj neki.
  • elviszed sétálni. A kisbabák nagyon szeretnek a szabadban lenni, hallgatni a hangokat, figyelni a színeket, fényeket.
  • játszol a gyerekeddel.

Jó, ha minden férfi tudja, hogy a nők egy része szülés után levert, depressziós hangulatba kerül. Ennek hormonális okai vannak, a várandósság és a szülés időszaka alatt a női testben rengeteg változás zajlik. Ilyenkor az anyák feszültek vagy levertek lehetnek, könnyen sírva fakadnak olyan dolgok miatt, amit korábban fel sem vettek. Előfordulhatnak alvási nehézségek is.

Fontos, hogy ilyenkor párjuktól megkapják az érzelmi támogatást, és hogy legyen lehetőségük a pihenésre, kikapcsolódásra. Az is segíthet, ha megoszthatják érzéseiket valakivel. Szerencsés, ha a nők szüleiknek vagy barátaiknak kiönthetik a szívüket, de más közösségeket, csoportokat, klubokat is felkereshettek. Érdemes a házimunkában is igénybevenni a szülők vagy barátok segítségét, legalább az első időszakban.

Fordította: Galambos Andrea
www.szuleteshete.hu

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja