Mit játsszunk?
[cikkei] - 2005-06-15
Mit csináljunk, hogy ne unatkozzon a csemeténk? Most itt a gyümölcsszezon!
Tegyünk egy tálba többféle gyümölcsöt. (A játék kedvéért még a déligyümölcsökből is vehetünk egyet-kettőt). Nézegessük meg közösen mindegyiket. Először a külsejét vegyük sorra: Mérete, tapintása, színe, melyiknek milyen. Mondjuk is el közösen: Ez a szép zöld a szőlő. Sok-sok szem van egy fürtön, kicsit kemény, stb . Így vizsgáljuk végig mindet. Ami hámozható, azt most hámozzuk is meg. Kóstoljuk meg, próbáljuk leírni, milyen az íze: édes, savanyú…
Aztán kezdődhet a játék:
-
miután megnéztük a tál tartalmát, játsszunk memória-játékot. Eldugjuk a tálat, és emlékezetből soroljuk fel legalább 3, 4, 5 (a gyerek korától függően) gyümölcsöt. Ezt nehezíthetjük, ha valamilyen szempontot adunk, pl. 3 piros színű, vagy savanyú gyümölcsöt nevezzünk meg.
-
mozgassuk meg az érzékszerveinket: bekötjük a gyerek szemét és elé tesszük a tálat. Kiválasztunk egy gyümölcsöt, hagyjuk hogy megtapogassa, abból találja ki, mi van a kezében. Ha ez már sikerül, próbáljuk meg szaglás alapján azonosítani a gyümölcsöket. Itt is lehet meghatározni, hogy min. hármat találjon el, és akkor pl. megeheti… Talán a legkönnyebb feladat, ha az íze alapján kell megneveznie az adott gyümölcsöt.
Ha több gyerekkel játsszunk egyszerre, akkor lehet zálogosdit is belecsempészni a tevékenységbe (aki nem találja el, az zálogot ad), a végén újabb játék ezek kiváltása.
Családinet hozzászólások:
Előző hír
A TV és a gyerek
Következő hír
Apunál is, Anyunál is otthon vagyok Én !
LEGOLVASOTTABB
Életét vesztette Sallai Nóra ötéves kisfia az autóbaleset következtében
Szeptember 27-én történt a súlyos karambol, melyben Sallai Nóra színésznő és kisfia életveszélyes sérüléseket szenvedett - azóta kórházban ápolták őket. A szörnyű baleset mára azonban felfoghatatlan tragédiává változott.
Október 2024-ben is a látás hónapja
A látás hónapját minden évben megrendezik világszerte, így Magyarországon is. A látás hónapjának kezdetben elsősorban az optikai látásjavítás (szemüveg- és kontaktlencse-viselés) volt a fő témája. Az évek során azonban a látás, elsősorban a látásélesség megőrzésének és javításának figyelemfelhívó hónapja lett. Professzor Dr. Holló Gáborral, a Szemészeti Központ vezetőjével, glaukóma specialistájával a mai alkalommal a 2024. évben is aktuális látásmegőrzéséről és az éleslátást leginkább veszélyeztető betegségekről, valamint ezek korai felismeréséről beszélgettünk.
Minden ultrafeldolgozott élelmiszer káros? A dietetikus válaszol
Egyre többet hallani az ultrafeldolgozott élelmiszerek veszélyeiről, a tájékozottabbak egyenesen a szív-érrendszer legnagyobb ellenségeinek tekintik azokat. Ugyanakkor érdemes tudni, hogy ezek az élelmiszerek nem mind ugyanolyan feldolgozással készülnek, és bizonyos típusaik akár még csökkenthetik is a kardiológiai kockázatokat. Czakó Bettina, a Kardioközpont dietetikusa, okleveles táplálkozástudományi szakember MSc egy új elemzés kapcsán beszélt a témáról.
"A halloween a sátánisták ünnepe!" - egy szigetszentmiklósi óvoda hosszan írt arról, miért nem szabad részt venni benne
"Hallooween nagyon veszélyes mindenkire nézve. Nem kell átvegyünk semmilyen idegen néptől pogány ünnepeket, szokásokat! Ennek a megemlékezése az méltó a keresztyén emberekhez" - írták egy hosszú posztjuk végén.
Csúnyán köhög a gyermek: mi a teendő?
"Csúnyán köhög" - panaszolják aggódva a szülők, amikor náthás és napok óta köhögő gyermekeikkel felkeresik az orvost. Dr. Mezei Györgyi, a Tüdőközpont gyermektüdőgyógyász, allergológus és klinikai immunológus szakorvosa arra hívja fel a figyelmet, hogy a vírusfertőzésekkel együtt járó köhögés 3-4 hétig is fennállhat.
Közösségi hozzászólások: