SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Céges családi napközi 2.

Dr. Nagy Ágnes [cikkei] - 2012-02-22
Már írtam arról, hogy sok cégnél felmerült az ötlet, hogy létrehoznának céges családi napközit...
DE Mi is ez a CÉGES CSALÁDI NAPKÖZI?
Céges családi napközi 2.

csana

A céges csana egy "régi-új" ellátási forma a dolgozni akaró anyák számára. Akár úgy, hogy visszatérnek a gyermekvállalásuk előtt betöltött pozíciójukba, akár úgy, hogy ők gondozzák a munkatársak gyermekeit a céges családi napköziben, ezzel is segítve a kollégákat és a munkáltatót.

Röviden összefoglalva, a Céges Családi Napközi Előnyei bármely más intézményi formához képest:

Bárhol létrehozható, gyorsan és olcsón:

  • családi házakban,
  • bérelt lakásban
  • munkahelyeken, munkahely közelében

A rugalmassága miatt könnyen alkalmazkodik:

  • az ellátandó gyermekek életkorához (20 hetes kortól - 14 éves korig!)
  • a szülők munkarendjéhez!
  • tanítási szünetekben is működnek

A kisebb csoportok előnye:

  • maximum 5-7 gyerekkel foglalkozik egy gondozó - kevesebb megbetegedés (így kevesebb táppénz)!
  • a sajátos nevelést igénylő gyerekek szükségleteit is könnyebb kielégíteni (pl. cukorbeteg gyerekek)

Miért is éri ez meg a Cégnek?

A vállalat a céges családi napközi létrehozásával a Kormány által is hangsúlyozott társadalmi szerepvállalásban tud felmutatni egy tevékenységet, hiszen nem csak a visszatérő dolgozóknak, hanem pl. a pályájukról elbocsátott pedagógusoknak, gyermekekkel szívesen foglalkozó családanyáknak is munkalehetőséget teremtene. A családi napközikben dolgozók szociális segélyezettek helyett alkalmazottak, azaz ADÓFIZETŐ polgárok lesznek.

Ma már komoly gazdasági veszteséggel jár egy cég számára, ha a munkavállalói nem motiváltak - márpedig főként a női dolgozóit a családbarát intézkedésekkel lelkesítheti leginkább.

A munkatársak kevesebbet hiányoznak, nő a munkavégzés hatékonysága, kevesebb a stressz, csökken a fluktuáció. A munka és a magánélet összeegyeztethetősége kiemelt Európai Uniós törekvés.

Mi, a Csodacsalád Egyesület, célul tűztük ki, hogy segítjük a magyarországi cégeket abban, hogy létrehozzanak céges családi napköziket, ezzel is segítve a kisgyermekes munkavállalóikat.

Trubjanszky Csilla
céges családi napközi koordinátor
Csodacsalád Egyesület
cegescsana@csodacsalad.hu

Céges családi napközi 1.

Céges családi napközi 3. - Nők-Munka-Karrier-Gyerek?

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.

A szerkesztő ajánlja