SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Céges családi napközi 2.

Dr. Nagy Ágnes [cikkei] - 2012-02-22
Már írtam arról, hogy sok cégnél felmerült az ötlet, hogy létrehoznának céges családi napközit...
DE Mi is ez a CÉGES CSALÁDI NAPKÖZI?

csana

A céges csana egy "régi-új" ellátási forma a dolgozni akaró anyák számára. Akár úgy, hogy visszatérnek a gyermekvállalásuk előtt betöltött pozíciójukba, akár úgy, hogy ők gondozzák a munkatársak gyermekeit a céges családi napköziben, ezzel is segítve a kollégákat és a munkáltatót.

Röviden összefoglalva, a Céges Családi Napközi Előnyei bármely más intézményi formához képest:

Bárhol létrehozható, gyorsan és olcsón:

  • családi házakban,
  • bérelt lakásban
  • munkahelyeken, munkahely közelében

A rugalmassága miatt könnyen alkalmazkodik:

  • az ellátandó gyermekek életkorához (20 hetes kortól - 14 éves korig!)
  • a szülők munkarendjéhez!
  • tanítási szünetekben is működnek

A kisebb csoportok előnye:

  • maximum 5-7 gyerekkel foglalkozik egy gondozó - kevesebb megbetegedés (így kevesebb táppénz)!
  • a sajátos nevelést igénylő gyerekek szükségleteit is könnyebb kielégíteni (pl. cukorbeteg gyerekek)

Miért is éri ez meg a Cégnek?

A vállalat a céges családi napközi létrehozásával a Kormány által is hangsúlyozott társadalmi szerepvállalásban tud felmutatni egy tevékenységet, hiszen nem csak a visszatérő dolgozóknak, hanem pl. a pályájukról elbocsátott pedagógusoknak, gyermekekkel szívesen foglalkozó családanyáknak is munkalehetőséget teremtene. A családi napközikben dolgozók szociális segélyezettek helyett alkalmazottak, azaz ADÓFIZETŐ polgárok lesznek.

Ma már komoly gazdasági veszteséggel jár egy cég számára, ha a munkavállalói nem motiváltak - márpedig főként a női dolgozóit a családbarát intézkedésekkel lelkesítheti leginkább.

A munkatársak kevesebbet hiányoznak, nő a munkavégzés hatékonysága, kevesebb a stressz, csökken a fluktuáció. A munka és a magánélet összeegyeztethetősége kiemelt Európai Uniós törekvés.

Mi, a Csodacsalád Egyesület, célul tűztük ki, hogy segítjük a magyarországi cégeket abban, hogy létrehozzanak céges családi napköziket, ezzel is segítve a kisgyermekes munkavállalóikat.

Trubjanszky Csilla
céges családi napközi koordinátor
Csodacsalád Egyesület
cegescsana@csodacsalad.hu

Céges családi napközi 1.

Céges családi napközi 3. - Nők-Munka-Karrier-Gyerek?

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja