SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Téged is vár a válaszkész szülők egyesülete

Dobiné Olasz-Papp Nóra [cikkei] - 2012-02-06
Egyesületünk 2011-ben alakult, hogy hiteles, szakértői információkkal segítsük az eligazodást a bizonytalan, nehéz, ám egyben örömteli élményben, mikor új taggal bővül a család. Az információk sokasága eltemet, de közelebb nem feltétlenül visz a megtapasztalt egység élményhez. Mi a tapasztalat és tanulás útján megpróbálunk segíteni Neked is!

Alapító tagjaink mind gyakorló, egy- vagy többgyermekes szülők. Saját bőrünkön tapasztaltuk meg a neveléssel, gondoskodással kapcsolatos információk sokaságát, melyek nagy része hiteltelen és romboló hatással bír mind az egyénre, mind a szülő-gyermek kapcsolatra. Tudjuk, milyen nehéz út vezet önmagunk megtalálásához, az ősi tudáshoz, a szülői magabiztossághoz, és hogy hinni tudjunk önmagunkban, elveinkben, ezért segítséget nyújtunk ehhez! Szakmai és tapasztalati hátterünkkel hiteles információkkal szolgálunk a kötődő, válaszkész nevelés jegyében. Szemléletünk szerint az alapok nagyon fontosak egy gyermek életében, a szülő-gyermek kapcsolatban, ezért már várandósság előtt érdemes felkészülni a családi életre, változásokra.

Az Egyesület célja a válaszkész szülő fogalmának megismertetése, az igény szerinti (első 6 hónapban kizárólagos) szoptatás fontosságának népszerűsítése, a természetes elválasztódás elfogadtatása, ill. ha elválasztás szükséges, annak szeretetteli módjának ismertetése, a hordozással, szoptatással, éjszakai gondoskodással kapcsolatos tévhitek eloszlatása, az anya-magzat kommunikáció fontosságának terjesztése, a gyermekek pszichés fejlődésének megfelelő támogatása, kihangsúlyozva a gyermekek egyediségét, saját személyiségét, a nevelés tekintélyelvűségével szemben a szívközpontú nevelés elemeinek megismertetése.

Célkitűzés az anyákat, apákat megismertetni önmagukkal, családi, „hozott” mintáikkal, melyek nagyban befolyásolják saját gyermekükkel való kapcsolatukat.

További cél a családot egységként tekinteni, így információinkat az apákhoz is eljuttatni, hogy ők is a megfelelő mértékben tájékozódhassanak és kivehessék részüket a gyermekről való gondoskodásból, így ez is a gyermek megfelelő érzelmi ellátásához és megfelelő pozitív minta elsajátításához járul hozzá.

Amit mi teszünk érted:

  • hordozási tanácsadás
  • szoptatási tanácsadás
  • kötődő nevelési szemléletű pszichológiai tanácsadás
  • online és személyes tanácsadások
  • szakértői csapat segítsége
  • gyakorló szülők tapasztalata és megértő figyelme
  • ételkóstolók az egészséges családi táplálkozás jegyében
  • kirándulások, családi napok

Amit te tehetsz értünk:

  • dolgozhatsz velünk
  • támogathatsz minket
  • részt vehetsz programjainkon egész családoddal
  • ajánlhatsz minket ismerőseidnek, barátaidnak

Kérdéseddel, észrevételeddel fordulj hozzánk bátran, várjuk jelentkezésedet az info@valaszkeszszulok.hu címen!

Bővebb információ elérhető a www.valaszkeszszulok.hu címen!

Dobiné Olasz-Papp Nóra


Dobiné Olasz-Papp Nóra
Baba-mama kapcsolati- és pszichológiai tanácsadó

Elérhetőségeim:
Honlap: http://www.dobinenora.hu
             http://www.valaszkeszszulok.hu
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja