SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Humoros családi házirend

Kandikó Éva [cikkei] - 2010-02-24
Az alábbi írás néhány éve született, amikor kamasz gyermekeinkkel voltak konfliktusaink, nem súlyosak ugyan, de számtalanok. Vicces formában próbáltuk a férjemmel tudtukra adni, milyen magatartás lenne otthon követendő ahhoz, hogy mindenki jól érezze magát.

HASZNÁLATI UTASÍTÁS A CSALÁDI BÉKÉHEZ:

  1. A CSALÁDI BÉKE projekt résztvevői mindig legyenek udvariasak egymással. Érkezéskor és távozáskor hangosan, érthetően köszönjünk! Egy kis őszinte mosoly csodát művel és üdévé varázsol. Beszélgessünk egymással!
  2. Környezetünkben tartsunk rendet! Ez egy nagyon fontos szabály. Kevés dolog van, mely jobban károsítja a CSALÁDI BÉKE projektet, mint a rendetlenség. Ezért tehát ágyunkat minden reggel vessük be! Használt ruhaneműinket, papírzsebkendőinket ne hagyjuk szétszórva a földön! A szemétnek a szemetesben a helye, melyet rendszeresen ürítünk. Egyéb eszközök – hajcsat, gumi, fésű, övek, táskák – használat után szintén kerüljenek a helyükre. A lábbeli, ha piszkos, tisztításért esedezik. Ne várjunk vele! Az éppen nem használt könyvet, cd-t, dvd-t ajánlott rögtön a helyére tenni, mivel hajlamosak az eltűnésre, s ez később sok kellemetlenség forrása lehet.
  3. A felgyűlt mosnivaló szintén károsítja a CSALÁDI BÉKE projektet. Előzzük meg a bajt, s jelentkezzünk önként annak szétválogatására, mosására! Ha észleljük, hogy a program lejárt, kezdeményezzük annak kiteregetését, lehetőleg saját kezünkkel. A tiszta ruha leszedésével szintén nem kell várni. A régebbi gyártmányú ruhadarabok még nem képesek maguktól a helyükre kerülni, egy kis segítség elkél nekik – ezt néhány perces munkával megtehetjük magunk is.
  4. Néhány szó az ételekről, italokról. Tudnivaló, hogy az elkészített, de el nem fogyasztott szendvics élvezeti értéke az idő múlásával négyzetes arányban csökken. Egy ilyen szendvics táskában, ágy alatt, polcon tárolva rövidesen drasztikus változáson megy keresztül: megkezdődik a lebomlása. Ez kellemetlen szagok kíséretében történik. Kiváló táptalaj lehet az egészségkárosító spórák, penészgombák terjedéséhez. Mindezek mellett az élővilág apróbb-nagyobb, hat- és nyolclábú képviselői is előszeretettel látogatják az ingyenkonyhát. Tehát ne tároljuk az ételt a szobában. Emellett ne hagyjuk a lakás különböző pontjain a csomagolóanyagokat, tányért, poharat, mert a CSALÁDI BÉKE ezáltal súlyosan sérülhet.
  5. Tisztálkodáskor a következőkre figyeljünk: a víz használata megkönnyíti dolgunkat, de pénztárcánkat is. Vízből csak annyit és addig használjunk, amennyi feltétlenül szükséges. Árvizet csinálhatunk ugyan a fürdőszobában, de nem érdemes. (Ennek bizonyításától most eltekintünk.) Töröljük fel magunk után a pocsolyát, tisztítsuk meg a kádat, távolítsuk el a felesleges hajszálakat. Törölközőnket terítsük ki száradni.
  6. A lakás tetemes mennyiségű szemetet, port, koszt hajlamos összegyűjteni, ám önmagától nem óhajt ezektől megszabadulni. Ezért aztán, noha az ilyen módszereket általában nem helyeseljük, hetente egyszer-kétszer akár erőszakkal is tisztítsuk meg őkelmét! Igénybe vehető a partvis-lapát duó, a porszívó, esetleg manuális portörlő, a felmosó vödör és vegyszerek. Aki eme harci cselekmények végrehajtására önként jelentkezik, virtuális érdemrendben részesül, mivel a CSALÁDI BÉKE fenntartásához igen eredményesen járul hozzá.
  7. Alkalmankénti  bevásárlás, távolabbi családtagok részére történő kisebb szolgáltatás kommentár nélküli elvégzése igencsak megerősíti a CSALÁDI BÉKE projektet. Ne azt figyeljük, hogy a másik mit és mennyit tesz, inkább saját képességeink és időnk függvényében végezzük el a tennivalónkat.

Ezek az önként vállalt és elvégzett feladatok szinte gyerekjátékká teszik a CSALÁDI BÉKE megőrzését. Kelletlen, mogorva viselkedés viszont határozottan rongálja az épségét, és aránytalanul nagy ráfordítással lehet csak visszaállítani az ideális állapotot működésében.

Bízunk benne, hogy a használati utasítás segít Önnek abban, hogy könnyedén fenntartsa a CSALÁDI BÉKE projektet. Rövid időn belül tapasztalni fogja a hatást és rájön: a rendszeres kis erőfeszítés már nem lesz terhes az Ön számára, mert megérti, megérzi a CSALÁDI BÉKE valódi értelmét.
Sok sikert kívánunk a CSALÁDI BÉKE alkalmazásához, remélve, hogy mindannyiuknak örömet okoz, a fiatalabb korosztálynak pedig oly mértékű tapasztalatot ad, melyet könnyedén tud majd alkalmazni leendő háztartásában, saját CSALÁDI BÉKÉ-je megteremtéséhez és fenntartásához.

Kedves Olvasók, Nálatok is van olyan "szabályzat", mely elősegíti a mindennapokat?

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja