SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEKHÚSVÉT

Az óvodába szoktatás nehézségei - 2. rész

Kandikó Éva [cikkei] - 2010-02-22
Minden gyerek számára óriási változást jelent az óvoda. A születése óta otthon töltött idő most véget ér, és megkezdődik élete első komoly, nagy feladata: megtenni az első lépéseket a családon kívüli világban. Cikkünkben tíz kipróbált és bevált ötletet olvashatsz, hogyan teheted könnyebbé ezt az időszakot mindannyiótok számára.
  1. Gyermeked ne az óvodában találkozzon először gyerekközösséggel. Járjatok rendszeresen játszóházba, baráti társaságba, hogy  valamelyest hozzászokjon a közösségi szabályokhoz. Hagyd, hogy az ilyenkor felmerülő problémákat a gyerekek maguk között rendezzék le!
  2. Hagyj időt a gyereknek arra, hogy megszokja az óvodába járás gondolatát. Beszélgess vele sokat  erről.
  3. Csak pozitívan nyilatkozz az oviról, hogy gyermeked úgy érezze, nem muszáj, hanem kiváltság lesz oda járnia.
  4. Ha lehetőség  van rá,  menjetek be együtt az óvodába nyílt napra, sétáljatok el gyakran az épület előtt, közben erősítsd benne, hogy jól fogja ott magát érezni.
  5. Készítsd fel gyermekedet az időleges elszakadásra! Már hónapokkal az óvodába járás kezdete előtt  alakítsd úgy az életet, hogy nagyszülők, barátok, ismerősök vigyázzanak a kicsire. Ezek az alkalmak lehetőséget adnak neki, hogy megszokja a távollétedet.

  6. Amíg gyermeked meg nem szokja az óvodát, minden reggel úgy búcsúzz el tőle, hogy tudatosítsd benne: délután jössz érte és hazaviszed. Csinálj ebből rítust, hiszen az óvodáskorú gyerekeknek még nagyon fontos, hogy biztonságot adó egyformaságok egész sora legyen jelen az életében.
  7. Viselkedéseddel mindig igyekezd azt sugallni gyermekednek, hogy olyan helyre viszed, ahol jól fogja magát érezni és biztonságban lesz! Ezért tehát soha ne előtte beszéld meg pároddal, ha valamit kifogásolsz az óvónő viselkedésében, vagy ha valamelyik kis csoporttársáról rossz véleményed van.
  8. Mindig hallgasd türelemmel és érdeklődéssel, ha az óvodáról mesél! Örülj vele együtt, ha van minek, biztosítsd együttérzésedről, ha úgy érzi, bántották. És ne felejtsd el, most teszed le az alapjait feléd irányuló későbbi  őszinteségének is.
  9. Engedd meg a kicsinek, és beszéld meg az óvónővel is, hogy bevihesse magával az oviba azt a tárgyat, mely számára az otthont és a vigasztalást jelenti. Hidd el, sokat fog neki segíteni a nehezebb pillanatokban.
  10. Ne ess kétségbe, ha  szemed fénye az első hetekben sír reggelenként, esetleg kimondottan hisztizik, vagy akár agresszíven viselkedik. Tartsd szem előtt, hogy ez a teljesen egészségesen fejlődő gyerek teljesen egészséges reakciója az elszakadásra.

Az óvodába szoktatás nehézségei - 1. rész

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)
Hozzászólások

LEGOLVASOTTABB

Kegyetlen bántalmazás a csepeli technikumban: diákok kínozták meg fiatalabb társukat

Négy 19 éves diák brutális módon bántalmazta 15 éves iskolatársát a csepeli Weiss Manfréd Technikumban. Az eset során a fiút megverték, lekötözték, majd vízzel fojtogatták.

Kockázatot hordoznak az otthoni víztisztitók a Semmelweis Egyetem szakértője szerint

Magyarországon általában semmi nem indokolja, hogy tisztított ivóvizet igyunk. A Semmelweis Egyetem közegészségtudományi szakértője szerint a vélt szennyeződéseket eltávolító háztartási berendezések ugyanakkor számos egészségügyi kockázatot hordoznak, és sok esetben rontják a vezetékes víz mikrobiológiai minőségét.

A tavaszi UV-sugárzás elleni védekezés fontossága

A tavasz beköszöntével az éghajlat változása mellett a napsugarak intenzitása is fokozatosan növekszik. Bár sokan a nyári hónapokkal társítják az erős napfényt és a lehetséges bőrkárosodást, már a tavasz elején is jelentős UV-sugárzási értékek érhetők el. E blogbejegyzés célja, hogy részletesen ismertesse az UV-sugárzás tudományos hátterét, annak hatását a bőrre és a szemre, valamint bemutassa a megelőző intézkedéseket, amelyekkel elkerülhetjük a hosszú távú károsodásokat.

A tartós és egészséges fogyás kulcsa az életmódterápia

Az egészséges fogyáshoz a személyre szabott étrenden és a mozgáson alapuló életmódterápián át vezet az út - mondja dr. Vékony Blanka dietetikus. A Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Kar Dietetikai és Táplálkozástudományi Tanszékének tanársegédje kiemeli: az életmódterápiában nem önmagában a fogyáson, hanem a test zsír-izom arányának optimalizálásán van a hangsúly. Emellett itt fontos szempont a fokozatosság és a fenntarthatóság, szemben a divatdiétákkal, amelyek gyors sikerrel kecsegtetnek ugyan, de akár különféle hiánybetegségekhez is vezethetnek.

Azt mondták neki, sosem lehet anya - Egy nő, aki dacolt minden előítélettel

Tonje Grønbeck története inspiráló bizonyítéka annak, hogy az igazi szeretet és kitartás felülírhat minden akadályt. A spinalis muszkuláris atrófiával (SMA) élő nőnek orvosai azt mondták, sosem lehet anya. De ő és párja, Morten, nem hagyták, hogy mások véleménye befolyásolja az életüket. Ma pedig két gyönyörű lány boldog édesanyja.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja