SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Válogatós gyerekek - II. rész

Kandikó Éva [cikkei] - 2010-02-09
6 jó tanács, hogyan szerettethetjük meg gyermekünkkel az evést, hogyan tehetjük feszültségmentessé az étkezéseket.
Válogatós gyerekek - II. rész

1.) Vonjuk be gyermekünket a vásárlásba. Engedjük választani, milyen ételt enne szívesen, persze azért ezt tartsuk korlátok között.

2.) Amikor főzünk, engedjük, hogy ő is a konyhában legyen velünk, vegyen részt a főzésben. Fokozottan kell rá ugyan ügyelnünk, de higgyük el, meglesz az eredménye, szívesebben kóstol meg olyan ételt, amelynek elkészítésében ő is részt vett.

3.) Próbáljuk ki, hogy kedvenc süteményeit, nassolni valóit nem dugjuk el. A tiltott dolgok mindig vonzóbbak a gyerekeknek, mint amit szabadon élvezhetnek, ezért a tiltott ételekből sokkal többet fognak enni, ha végre megkaparintják, mint amihez bárikor hozzájuthatnak.

4.) Ízesítsük megfelelően az ételeket. Használjunk fűszereket, friss fűszernövényeket, tálaljunk színesen, díszítsük az ételt, hogy minél étvágygerjesztőbb legyen. Mi, felnőttek sem eszünk szívesen se íze, se bűze  ételeket.

5.) Fontos, hogy milyen körülmények között étkezik a gyerek. Igyekezzünk gusztusosan tálalni az ételeket, de nem mellékes az sem, hogy van-e terítő az asztalon, és természetesen nagyon fontos a nyugodt légkör. A gyermekek étkezési szokásainak kialakulásában nagyon fontos a szülők példamutatása. Gyorsan eltanulja a kicsi, mit és hogyan eszik apu és anyu.

6.) A legjobb szándék mellett is követhetünk el hibákat. Tartsuk mindig szem előtt, hogy kisgyermek korban  alakulnak ki gyermekünk életre szóló táplálkozási szokásai, ételpreferenciái, rögzülnek a látott táplálkozási minták. Érdemes tehát kitartónak és következetesnek lenni, kitartásunk minden bizonnyal meghozza a várt eredményeket.

És végül ne feledjük, hogy nekünk, felnőtteknek is fontos, hogy nyugodt, harmonikus környezetben, ízlésesen tálalt ételt fogyasszunk el!

Válogatós gyerekek - I. rész

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Életét vesztette Sallai Nóra ötéves kisfia az autóbaleset következtében

Életét vesztette Sallai Nóra ötéves kisfia az autóbaleset következtében

Szeptember 27-én történt a súlyos karambol, melyben Sallai Nóra színésznő és kisfia életveszélyes sérüléseket szenvedett - azóta kórházban ápolták őket. A szörnyű baleset mára azonban felfoghatatlan tragédiává változott.
Október 2024-ben is a látás hónapja

Október 2024-ben is a látás hónapja

A látás hónapját minden évben megrendezik világszerte, így Magyarországon is. A látás hónapjának kezdetben elsősorban az optikai látásjavítás (szemüveg- és kontaktlencse-viselés) volt a fő témája. Az évek során azonban a látás, elsősorban a látásélesség megőrzésének és javításának figyelemfelhívó hónapja lett. Professzor Dr. Holló Gáborral, a Szemészeti Központ vezetőjével, glaukóma specialistájával a mai alkalommal a 2024. évben is aktuális látásmegőrzéséről és az éleslátást leginkább veszélyeztető betegségekről, valamint ezek korai felismeréséről beszélgettünk.
Minden ultrafeldolgozott élelmiszer káros? A dietetikus válaszol

Minden ultrafeldolgozott élelmiszer káros? A dietetikus válaszol

Egyre többet hallani az ultrafeldolgozott élelmiszerek veszélyeiről, a tájékozottabbak egyenesen a szív-érrendszer legnagyobb ellenségeinek tekintik azokat. Ugyanakkor érdemes tudni, hogy ezek az élelmiszerek nem mind ugyanolyan feldolgozással készülnek, és bizonyos típusaik akár még csökkenthetik is a kardiológiai kockázatokat. Czakó Bettina, a Kardioközpont dietetikusa, okleveles táplálkozástudományi szakember MSc egy új elemzés kapcsán beszélt a témáról.
Csúnyán köhög a gyermek: mi a teendő?

Csúnyán köhög a gyermek: mi a teendő?

"Csúnyán köhög" - panaszolják aggódva a szülők, amikor náthás és napok óta köhögő gyermekeikkel felkeresik az orvost. Dr. Mezei Györgyi, a Tüdőközpont gyermektüdőgyógyász, allergológus és klinikai immunológus szakorvosa arra hívja fel a figyelmet, hogy a vírusfertőzésekkel együtt járó köhögés 3-4 hétig is fennállhat.
Mennyit tudunk a szem egészségéről?

Mennyit tudunk a szem egészségéről?

Legtöbben jobban félünk a látásvesztéstől, mint a rák, a stroke, a szívbetegség és más súlyos betegségek kialakulásától, legalábbis erre mutatnak rá különböző nemzetközi tanulmányok. Bár azt feltételezzük, hogy jól ismerjük a jó látás megőrzéséhez szükséges tudnivalókat, valójában a többségnek csekély a tudása ezen a területen. Ez az ismerethiány pedig növeli egy-egy szembetegség kialakulásának kockázatát.
A szerkesztő ajánlja