SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Válogatós gyerekek - II. rész

Kandikó Éva [cikkei] - 2010-02-09
6 jó tanács, hogyan szerettethetjük meg gyermekünkkel az evést, hogyan tehetjük feszültségmentessé az étkezéseket.
Válogatós gyerekek - II. rész

1.) Vonjuk be gyermekünket a vásárlásba. Engedjük választani, milyen ételt enne szívesen, persze azért ezt tartsuk korlátok között.

2.) Amikor főzünk, engedjük, hogy ő is a konyhában legyen velünk, vegyen részt a főzésben. Fokozottan kell rá ugyan ügyelnünk, de higgyük el, meglesz az eredménye, szívesebben kóstol meg olyan ételt, amelynek elkészítésében ő is részt vett.

3.) Próbáljuk ki, hogy kedvenc süteményeit, nassolni valóit nem dugjuk el. A tiltott dolgok mindig vonzóbbak a gyerekeknek, mint amit szabadon élvezhetnek, ezért a tiltott ételekből sokkal többet fognak enni, ha végre megkaparintják, mint amihez bárikor hozzájuthatnak.

4.) Ízesítsük megfelelően az ételeket. Használjunk fűszereket, friss fűszernövényeket, tálaljunk színesen, díszítsük az ételt, hogy minél étvágygerjesztőbb legyen. Mi, felnőttek sem eszünk szívesen se íze, se bűze  ételeket.

5.) Fontos, hogy milyen körülmények között étkezik a gyerek. Igyekezzünk gusztusosan tálalni az ételeket, de nem mellékes az sem, hogy van-e terítő az asztalon, és természetesen nagyon fontos a nyugodt légkör. A gyermekek étkezési szokásainak kialakulásában nagyon fontos a szülők példamutatása. Gyorsan eltanulja a kicsi, mit és hogyan eszik apu és anyu.

6.) A legjobb szándék mellett is követhetünk el hibákat. Tartsuk mindig szem előtt, hogy kisgyermek korban  alakulnak ki gyermekünk életre szóló táplálkozási szokásai, ételpreferenciái, rögzülnek a látott táplálkozási minták. Érdemes tehát kitartónak és következetesnek lenni, kitartásunk minden bizonnyal meghozza a várt eredményeket.

És végül ne feledjük, hogy nekünk, felnőtteknek is fontos, hogy nyugodt, harmonikus környezetben, ízlésesen tálalt ételt fogyasszunk el!

Válogatós gyerekek - I. rész

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.

A szerkesztő ajánlja