SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Sürgősségi fogamzásgátlás

Családinet [cikkei] - 2005-07-17
Mi a sürgősségi fogamzásgátlás?
Szexuális kapcsolatod volt? Nem védekeztél? Védekeztél, de hiba csúszott a védekezésbe? Pár évvel ezelőtt csak a szerencsén múlott, hogy ilyen esetben lett-e belőle nem kívánt terhesség.

Ma már a megelőzés több lehetősége között választhatsz. Egyik lehetőség a hormonális sürgősségi fogamzásgátlás alkalmazása, a másik pedig a méhen belüli eszköz felhelyezése (a még nem szültek számára Magyarországon nem javasolt).

A sürgősségi fogamzásgátlás tehát a nem, vagy nem kellően védett szexuális aktus után a nem kívánt terhesség megelőzésére szolgáló módszer.


Hormonális sürgősségi fogamzásgátlás
A módszert a szexuális aktust követően lehetőség szerint 12, de legkésőbb 72 órán belül kell alkalmazni. A sürgősségi fogamzásgátlás biztonsággal alkalmazható szinte minden nőnél.

Mit tartalmaz a sürgősségi tabletta?
Ugynolyan hormonokat, mint ami a szervezetedben irányítja a nemi működést, illetve melyeket a naponta használt fogamzásgátló tabletták tartalmaznak (tüsző- és sárgatest hormont). Van azonban csak sárgatest hormont tartalmazó, és ez hatékonyabb, s kevesebb a mellékhatása.

FONTOS!

  • A módszer egyhónapban egyszer alkalmazható
     
  • Nem alkalmas rendszeres fogamzásgátlásra
     
  • Nem véd a nemi úton terjedő betegségekkel szemben

Sürgősségi ambulancia: 06 60 556666

forrás: www.harmonet.hu

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja