SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Afrodiziákumok

Kókai Kata [cikkei] - 2005-03-24
Az ősidők óta használt növények és más anyagok gyakran feledésbe merülnek. Pedig kimeríthetetlen tárházuk hasznos segítséget nyújthat, sokszor a termékenységet is fokozza.

Magannyi apróság rejlik a konyhában, amiről nem is tudjuk, hogy afrodiziákum. A különböző népek más-más alapanyagokat használtak vágyfokozóként, de soha nem használtak alkoholt, vagy más ártalmas szereket. Nincs szükség varázslásra, szerelmi bájitalokra, akár egy vacsora is lehet vágyfokozó.

De mit is tekintünk afrodoziákumnak? A legtöbb szer energiát ad, frissít, és rengeteg vitamint, ásványi anyagot tartalmaz.

Kaviár: a drága étel magas fehérjetartalommal rendelkezik. Mint sok más szer esetében, vágyfokozó hatását annak tulajdonítják, hogy a hal petéjéből áll, tehát a termékenységet szimbolizálja.

Ginzeng: Bár elsősorban vágyfokozó hatásáról híresült el, nagyszerű antioxidáns, és keleten a fiatalság, az élet szimbóluma.

Mák: ősrégi szer, az ópium miatt gyakran bódítónak tartják.

Fahéj: az indiaiak krémként használták, hangulatfokozó és potencianövelő.

Gyömbér: Ázsiai eredetű növény, virága illata bódító. Gyökerét nem csupán fűszerként, de afrodiziákumként is használják. Fokozza a vérkeringést, javítja az emésztést.

Sáfrány: nem csupán fűszer, kultúrnövény is. Úgy tartják, javítja a férfiak nemi vágyát, és segít a női ciklus rendezésében.

Koriander: amellett, hogy számtalan recept alapanyaga, már az ókori Egyiptomban és Palesztinában is feljegyezték vágyserkentő hatását. Férfi meddőség ellen, borba keverve használták az ókori görögök.

Csokoládé: boldogsághormonok termelésében segít, így az ellazulásban is segítséget nyújt.

Ginkó: vérhigító hatású, segíti a vérkeringést.

A vágyserkentő szerek többsége természetes anyag. Fokozzák a vérkeringést, vagy a jó közérzet megteremtésében nyújtanak segítséget. Egészségvédő hatásaik révén érdemes őket napi szinten fogyasztani.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja