SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Hogy micsoda a távmunka? Hogy nem ismered?

Rindt Kata [cikkei] - 2010-12-06
Azt már tudjuk, hogy időt és pénzt lehet vele spórolni, azt is tudjuk, hogy gyerek mellett ideális, hogy környezetkímélő, és rengeteg hasznos oldaláról megvilágítottuk. Azonban még mindig nem tudjuk, mi a fene az a távmunka!

Az egyszerűség kedvéért nézzük meg, mit mond a wikipédia:
„A távmunka általában személyi számítógépen vagy notebookon illetve egyéb IT eszközök használatával végzett olyan szellemi tevékenység, amelyben a munkavállaló otthon, vagy egy közelébe kihelyezett munkahelyen (például teleházakban, vagy távmunka központokban) - különösen munkajogviszony keretében - önállóan old meg feladatokat, a földrajzilag elkülönült és távol eső helyen lévő munkáltató megbízásából. A távmunka a munkaszervezés /munkavégzés modern eszközökkel végzett formája, amelyre a vonatkozó szabályokat a magyar jogban a Munka Törvénykönyve X/A fejezete tartalmazza. A távmunka alkalmazási területe jóval tágabb, amint a kodifikációs eljárás során a jogalkotó kijelölt. Távoli helyről történő munkavégzés egyéb foglalkoztatásra irányuló jogviszonyok esetében is elképzelhető. (Pl. megbízás, önfoglalkoztatás).”

A fenti sorokat bőven értelmezve, minden számítógép előtt eltöltött idő munkavégzésre fordítható. Idáig számítógép előtt közösségi portálokon vagy fórumokon vettél részt, azzal töltötted az időt - ezt lehetne felváltani munkára. Az internetes aukciós tereken, vagy apróhirdetéseken keresztül bonyolódó kereskedelem is tekinthető munkának, ennek még pénz is lehet a vége, amennyiben Te vagy az eladó. Most nem a munkáltató kilétén van a hangsúly, hanem a számítógép előtt ülő, órákat eltöltő (esetünkben) gyesen lévő kismamáról, és a munka fogalmának újraértelmezéséről.

Akár olvasod a cikkem, akár hozzászólsz a beszélgetésekhez, időt töltesz el a gép előtt. Nem vasalsz, nem mosol, nem főzöl, és még csak nem is a gyerekkel játszol (bár sok fórumon olvasni: „bocsi a félreütésekért, a gyerek épp a kezemben van” - no comment.)

Amikor a távmunka ideális voltát szajkózom, akkor pont az ilyen üres órákra gondolok!

A fenti „szigorú” meghatározást elhagyva a távmunka egy másik lehetőségét említeném: amikor nem szellemi munkát végzel, hanem kétkezit. Megbízásra varrsz, megbízásra festesz mondjuk képeslapokat, megbízásra készítesz el valamit. OTTHON, amit a megbízód „begyűjt” és további sorsáról már ő gondoskodik. Te az otthoni munkád után, a legyártott termékek után kapod a fizetésedet! Kb. annyi időt töltesz vele, mintha internetes fórumokon csacsognál.

Kinek ideális a távmunka:


Gyesen lévő kismamának, kisgyerekes anyukának, aki élete értelmét nem a takarításban leli, akinek van hajlandósága és így ideje egy kis plusz pénz termeléséhez.
Pedagógusoknak, hisz az otthonukban magán órákat adó angol, matek és egyéb korrepetítorok is tekinthetőek távmunkásnak: a munka a nebuló személyében házhoz jön. (Hagyományosan, amikor a tanár otthon javítja a dolgozatokat, vagy készül a másnapi órára, akkor is otthon dolgozik.)
Távmunkásnak tekinthető még minden olyan személy szintén, aki mozgásában korlátozott és megoldhatatlan számára a munkahelyi bejárás, otthonának elhagyása - számukra is végtelenül ideális munkavégzési forma.

Mindenkinek, aki szeret otthon lenni, és ezért hajlandó otthon dolgozni.

Távmunka szereplői:
tettre kész munkavállaló;
együttműködő munkáltató, aki felismeri a távmunka adta előnyöket;
törvényhozók, akik felismernék és ösztönöznék, segítenék az otthonukban (és nem máshol)  dolgozni vágyó embereket.

Az élet minden területén lehet munkát találni, vagy meglévő munkádat kéred haza (ha az olyan) vagy valami teljesen újat tanulsz - bármi lehet, lényeg, hogy otthon dolgozol.

babavaro_magazin_uj_logo
 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja