SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Hogy micsoda a távmunka? Hogy nem ismered?

Rindt Kata [cikkei] - 2010-12-06
Azt már tudjuk, hogy időt és pénzt lehet vele spórolni, azt is tudjuk, hogy gyerek mellett ideális, hogy környezetkímélő, és rengeteg hasznos oldaláról megvilágítottuk. Azonban még mindig nem tudjuk, mi a fene az a távmunka!
Hogy micsoda a távmunka? Hogy nem ismered?

Az egyszerűség kedvéért nézzük meg, mit mond a wikipédia:
„A távmunka általában személyi számítógépen vagy notebookon illetve egyéb IT eszközök használatával végzett olyan szellemi tevékenység, amelyben a munkavállaló otthon, vagy egy közelébe kihelyezett munkahelyen (például teleházakban, vagy távmunka központokban) - különösen munkajogviszony keretében - önállóan old meg feladatokat, a földrajzilag elkülönült és távol eső helyen lévő munkáltató megbízásából. A távmunka a munkaszervezés /munkavégzés modern eszközökkel végzett formája, amelyre a vonatkozó szabályokat a magyar jogban a Munka Törvénykönyve X/A fejezete tartalmazza. A távmunka alkalmazási területe jóval tágabb, amint a kodifikációs eljárás során a jogalkotó kijelölt. Távoli helyről történő munkavégzés egyéb foglalkoztatásra irányuló jogviszonyok esetében is elképzelhető. (Pl. megbízás, önfoglalkoztatás).”

A fenti sorokat bőven értelmezve, minden számítógép előtt eltöltött idő munkavégzésre fordítható. Idáig számítógép előtt közösségi portálokon vagy fórumokon vettél részt, azzal töltötted az időt - ezt lehetne felváltani munkára. Az internetes aukciós tereken, vagy apróhirdetéseken keresztül bonyolódó kereskedelem is tekinthető munkának, ennek még pénz is lehet a vége, amennyiben Te vagy az eladó. Most nem a munkáltató kilétén van a hangsúly, hanem a számítógép előtt ülő, órákat eltöltő (esetünkben) gyesen lévő kismamáról, és a munka fogalmának újraértelmezéséről.

Akár olvasod a cikkem, akár hozzászólsz a beszélgetésekhez, időt töltesz el a gép előtt. Nem vasalsz, nem mosol, nem főzöl, és még csak nem is a gyerekkel játszol (bár sok fórumon olvasni: „bocsi a félreütésekért, a gyerek épp a kezemben van” - no comment.)

Amikor a távmunka ideális voltát szajkózom, akkor pont az ilyen üres órákra gondolok!

A fenti „szigorú” meghatározást elhagyva a távmunka egy másik lehetőségét említeném: amikor nem szellemi munkát végzel, hanem kétkezit. Megbízásra varrsz, megbízásra festesz mondjuk képeslapokat, megbízásra készítesz el valamit. OTTHON, amit a megbízód „begyűjt” és további sorsáról már ő gondoskodik. Te az otthoni munkád után, a legyártott termékek után kapod a fizetésedet! Kb. annyi időt töltesz vele, mintha internetes fórumokon csacsognál.

Kinek ideális a távmunka:


Gyesen lévő kismamának, kisgyerekes anyukának, aki élete értelmét nem a takarításban leli, akinek van hajlandósága és így ideje egy kis plusz pénz termeléséhez.
Pedagógusoknak, hisz az otthonukban magán órákat adó angol, matek és egyéb korrepetítorok is tekinthetőek távmunkásnak: a munka a nebuló személyében házhoz jön. (Hagyományosan, amikor a tanár otthon javítja a dolgozatokat, vagy készül a másnapi órára, akkor is otthon dolgozik.)
Távmunkásnak tekinthető még minden olyan személy szintén, aki mozgásában korlátozott és megoldhatatlan számára a munkahelyi bejárás, otthonának elhagyása - számukra is végtelenül ideális munkavégzési forma.

Mindenkinek, aki szeret otthon lenni, és ezért hajlandó otthon dolgozni.

Távmunka szereplői:
tettre kész munkavállaló;
együttműködő munkáltató, aki felismeri a távmunka adta előnyöket;
törvényhozók, akik felismernék és ösztönöznék, segítenék az otthonukban (és nem máshol)  dolgozni vágyó embereket.

Az élet minden területén lehet munkát találni, vagy meglévő munkádat kéred haza (ha az olyan) vagy valami teljesen újat tanulsz - bármi lehet, lényeg, hogy otthon dolgozol.

babavaro_magazin_uj_logo
 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Életét vesztette Sallai Nóra ötéves kisfia az autóbaleset következtében

Életét vesztette Sallai Nóra ötéves kisfia az autóbaleset következtében

Szeptember 27-én történt a súlyos karambol, melyben Sallai Nóra színésznő és kisfia életveszélyes sérüléseket szenvedett - azóta kórházban ápolták őket. A szörnyű baleset mára azonban felfoghatatlan tragédiává változott.
Október 2024-ben is a látás hónapja

Október 2024-ben is a látás hónapja

A látás hónapját minden évben megrendezik világszerte, így Magyarországon is. A látás hónapjának kezdetben elsősorban az optikai látásjavítás (szemüveg- és kontaktlencse-viselés) volt a fő témája. Az évek során azonban a látás, elsősorban a látásélesség megőrzésének és javításának figyelemfelhívó hónapja lett. Professzor Dr. Holló Gáborral, a Szemészeti Központ vezetőjével, glaukóma specialistájával a mai alkalommal a 2024. évben is aktuális látásmegőrzéséről és az éleslátást leginkább veszélyeztető betegségekről, valamint ezek korai felismeréséről beszélgettünk.
Minden ultrafeldolgozott élelmiszer káros? A dietetikus válaszol

Minden ultrafeldolgozott élelmiszer káros? A dietetikus válaszol

Egyre többet hallani az ultrafeldolgozott élelmiszerek veszélyeiről, a tájékozottabbak egyenesen a szív-érrendszer legnagyobb ellenségeinek tekintik azokat. Ugyanakkor érdemes tudni, hogy ezek az élelmiszerek nem mind ugyanolyan feldolgozással készülnek, és bizonyos típusaik akár még csökkenthetik is a kardiológiai kockázatokat. Czakó Bettina, a Kardioközpont dietetikusa, okleveles táplálkozástudományi szakember MSc egy új elemzés kapcsán beszélt a témáról.
Csúnyán köhög a gyermek: mi a teendő?

Csúnyán köhög a gyermek: mi a teendő?

"Csúnyán köhög" - panaszolják aggódva a szülők, amikor náthás és napok óta köhögő gyermekeikkel felkeresik az orvost. Dr. Mezei Györgyi, a Tüdőközpont gyermektüdőgyógyász, allergológus és klinikai immunológus szakorvosa arra hívja fel a figyelmet, hogy a vírusfertőzésekkel együtt járó köhögés 3-4 hétig is fennállhat.
Mennyit tudunk a szem egészségéről?

Mennyit tudunk a szem egészségéről?

Legtöbben jobban félünk a látásvesztéstől, mint a rák, a stroke, a szívbetegség és más súlyos betegségek kialakulásától, legalábbis erre mutatnak rá különböző nemzetközi tanulmányok. Bár azt feltételezzük, hogy jól ismerjük a jó látás megőrzéséhez szükséges tudnivalókat, valójában a többségnek csekély a tudása ezen a területen. Ez az ismerethiány pedig növeli egy-egy szembetegség kialakulásának kockázatát.
A szerkesztő ajánlja