SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Sétálj egyet Móricz Zsigmonddal Budapesten!

Rindt Kata [cikkei] - 2010-11-04
Ne mindig a munkával foglalkozz, könnyen elfáradsz, belefásulsz. Szánj időt magadra is! Nem újkeletű dolog, hogy anyák kisgyerekek mellett dolgoznak. Öt éves voltam, amikor apukám meghalt, anyu egyedül maradt két pici gyerekkel. Nagynéném (Kolos Réka), építészként is, családanyaként és feleségként is sikerrel vette az akadályokat, minden fronton. Ma már ő is nagymama, felnevelt két remek embert - ahogy családom asszonyai, ő is mindig példaképként állt előttem.

Néhány hete egy könyvvel állított be hozzánk és a következőket mondta nekem:
„Tudom, hogy sok a munkád, de látom, elfáradtál. Kérlek, olvasd el a könyvet, majd járd végig a helyszíneket! Ahhoz, hogy ne égj ki, pihenj egy kicsit! Ez a túlélés záloga!”

Így történt, hogy míg a nagyok napközben oviban voltak, legkisebb közös többszörössel és Móricz Zsigmonddal bebarangoltam Budapestet.
Mivel évekkel ezelőtt a Parlamentbe és bizottsági ülésekre szinte nap mint nap jártam, az első fejezetet kihagytam, de nagyjából végig látogattam a nagynéném szerkesztésében megjelent riportalbum helyszíneit.

 „Végigsétálni déli napütésben a Ferenc József hídtól a Lánchídig: valami bűbájos, végtelen szép és komoly panoráma” Olvastam a Hilton előtt a nagy író sorait, közben élveztem a különbségeket, átgondoltam az elmúlt évtizedeket  - valósággal kikapcsoltam. Ha kisfiam megéhezett, az őszi napsütésben megszoptattam, elnéztem angyal arcát - közben arra gondoltam, ő vajon mit fog látni harminc egynéhány év múlva. Mit őrzünk meg nekik, ők mennyire fogják ismerni, megbecsülni azt.

Hiába van sokszor dolgom a fővárosban, a többnapos kirándulás Budapesten rengeteg erőt és lelkesedést adott a munkához, ismét megtaláltam céljaimat, a feléjük vezető utat. A kirándulás első napjaiban ólomsúllyal cipeltem a rám nehezedő gondokat, megoldandó feladatokat. A hét közepe táján éreztem a megkönnyebbülést, majd a hét végére felszabadultan, tiszta fejjel vártam férjemet munkahelye előtt, hogy együtt induljunk a nagyokért az oviba.

Gyerekkel vagy nélküle, de néha fel kell állni a munka mellől. Néha észre kell venni, hogy csak ez az egy életünk van. Ebben az egy életben tudunk csak boldogulni - ebben az egy életben tudunk elrontani vagy átélni mindent. Nem szabad begubózódni, csak a nehézségeket látni! Körbe vesz minket a család, a természeti és épített környezet. Mindhez kapcsolhatunk élményeket, mindegyikből meríthetünk erőt, lelkesedést!

Előfordul, de néha ki kell lépni a szürke hétköznapok monoton zakatolásából, le kell állni, félretenni a nehézségeket. Azok megvárnak, de az őszi napsütés, gyermekeid kacagó angyalhangja, apró kezecskéi, babaillata nem várja meg, hogy legyűrd a gondokat. Ahhoz, hogy teljes életet élj, velük is foglalkozz, éld át a csodát, amit egyetlen egyszer tudsz átélni!

Ne maradj le róla, mert az örök lelkiismeret furdalás mind a velük való harmonikus kapcsolatot, mind a munkát és nem utolsó sorban a saját magaddal való megbékélést fogja hátráltatni!

Ha szeretnéd megismerni nagynénémet és a kort, amiben anyáink neveltek minket, klikk a képre - olvasd el figyelmesen, szeretettel ajánlom figyelmedbe!

babavaraomagazin_november

Idézet: Móricz Zsigmonddal Budapesten, Riportalbum a 20. század első évtizedeiből. Szerk.: Kolos Réka, Holnap kiadó 2010.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja