Dolgozz otthon mindenki hasznára
Egy kerámia műhelyben dolgoztam, a kiégetett tárgyakat festegettem. Ezzel nem is volt sok gond, egészen a fűtés szezonig, amikor hamar lehűlt a műhely és villanyt is kellett gyújtani. Ez különösen azért volt drága megoldás, mert noha termeltem a keramikusnak, de sokszor csak miattam kellett befűteni egy egész épületszárnyat.
Egyik elhúzódó egyetemi elfoglaltságom miatt igen későn értem a műhelybe, hiába voltam friss és tettre kész, főnököm már koncentrált volna a családi életre. Akkor javasoltam, hogy adja oda a munkát, hazaviszem, reggelre visszaviszem. Így is lett, a munka elkészült, nem kellett felfűteni a műhelyt, egy ember kedvéért égetni a villanyt. Reggel pedig már vitte is partnereinek a kész portékákat.
Otthonunkban általában akkor is megy a fűtés, ha nem vagyunk otthon, hanem valahol máshol dolgozunk. Otthonunkban sok olyan kiadás van, ami állandó, ami fix, amit akkor is ki kell fizetni, ha nem vagyunk ott.
A távmunka nagyszerűségét abban (is) látom, hogy különféle rezsiköltségeinket maximálisan kihasználjuk, ugyanakkor egy másik helyen nincs szükség irodabérlésre, újabb számítógépek megvételére (ma már majd minden háztartásban legalább egy számítógép ugyanis biztosan van). Nem kell dupla infrastruktúrát kiépíteni, komplett irodákat, műhelyeket berendezni, hiszen az otthonunkban ma már minden van, amit akár pénzszerzésre is tudunk használni.
Úgy tudunk otthon dolgozni, hogy magunknak nem termelünk extra rezsit, viszont pénz áll a házhoz. A munkáltató pedig tud magasabb fizetést adni az elvégzett munka után, hiszen sokat meg tud spórolni, ha nem üzemeltet külön helyiséget, nem vásárol újabb eszközöket.
Otthon igenis előfordul néhány óra, amit munkára lehet fordítani, így otthon is minden percet tartalmasan lehet felhasználni. Akár titkárnői feladatokat is el lehet látni, hiszen a mai világban „minden zsebünkben” akad egy telefon, laptop, iphone vagy bármi hasonló, ami alkalmas a folyamatos kommunikációra. Azonban nem csak szellemi munkára foghatjuk magunkat. Fenti példám egyszerű, de akinek van hajlandósága a kézműves munkákra, érdemes körbenéznie. Mit tanulhat, vagy hol tud besegíteni. A babák mellett eltöltött igen hosszú három év alatt új szakmát is lehet tanulni.
Régi idők példái: volt a faluban egy néni, aki gyerekei mellett porcelán babáknak varrt hajat, anyukám barátnője a Pécsi Kesztyűgyárnak varrta otthon az egyedi készítésű kesztyűjeit. Anyukám pedig játék babaruhákat varrt egy játékboltnak, míg velem otthon volt GYES-en.
Szalai Edit barátnőm, aki eredetileg külkereskedelmi üzemgazdász, gyermekei mellett kikapcsolódásként el kezdett gyöngyöt fűzni, majd ráérzett az ízére és kitanulta az üveg ékszerkészítés csínját-bínját.
Ha érdekel, hogy a kikapcsolódásból hogyan lett távmunka, majd egy nagyszerű, saját vállalkozás, KLIKK a fotóra, ismerd meg Editet!
Közösségi hozzászólások: