SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Kedvenceink és az ünnepek

Kókai Kata [cikkei] - 2006-12-19
A szeretet ünnepén se hagyjuk magukra kedvenceinket!
Kedvenceink és az ünnepek

Nem egyszer előfordul, hogy az ünnepek körüli hatalmas nyüzsgésben megfeledkezünk valakiről, aki egész évben, hűségesen mellettünk áll. Házi kedvenceink nem ismerik az ünnepeket, életükben ez a nap is olyan mint a másik. Éppen ezért, róluk se feledkezzünk meg a szeretet ünnepén.

Ne essünk túlzásokba

Az ünnepek előtt zajló készülődés, majd a családdal töltött ünnepek, a rokonlátogatás közben olykor megfeledkezünk kedvencünkről, vagy éppen ellenkezőleg, túlzásokba esünk. Ne feledjük el azonban, hogy kedvencünknek árthatunk is azzal, ha „csak egy szeletet” kap az ünnepi süteményből, vagy éppen napközben beengedjük a meleg lakásba, majd kiengedjük a hidegbe.

Fontos:

- Kutyánkat, macskánkat a szeretet ünnepén se etessük süteménnyel, vagy más édességgel, hiszen az ő fogaik könnyen tönkremehetnek.
- A karácsonyi halételből megmaradt szálkákat inkább dobjuk ki, vagy daráljuk le, mert könnyen kedvencünk torkán akadhat, vagy fogába ragadhat.
- A kint élő kedvenceket az ünnepek alatt se engedjük be a lakásba, mert ezzel többet ártunk mint használunk.
- Édesség helyett lepjük meg kedvencünket egy konzervvel, vagy játékkal.

Figyeljünk a fára

Egyébként is nem egyszer felhívják a figyelmünket, hogy ügyeljünk a fenyőn égő lámpára, vagy éppen a „tűzhányó” díszekre, de ez a figyelmeztetés fokozottabban igaz, ha kisállatot is tartunk a lakásban. Egy cica könnyen felboríthatja az asztalon álló mécsest, s a kutya megrághatja a fát.
Háziállataink nem csak ránk, de önmagunkra nézve is veszélyt jelenthetnek. Könnyen megrágcsálhatnak egy üvegdíszt, lenyelhetik a szaloncukor papírját, vagy éppen zárlatot okozhatnak, ha megrágcsálják az égő zsinórját.

Óvintézkedések:

- A fát tegyük olyan magasságba, pl. egy asztalra, ahol kedvencünk nem éri el.
- Ha lehet, ne hagyjuk őrizetlenül az égő díszeket, gyertyákat.
- Kedvenceinket, ha lehet, tartsuk távol attól a szobától, amelyben a fenyő áll.

Ne feledkezzünk el a háziállatokról

Kedvenceink az ünnepek alatt is ugyanazt a törődést igénylik, mint az év bármely másik napján. Ne felejtsünk el vizet, táplálékot adni nekik, a legjobb, ha már reggel ezzel kezdjük a napot, így a tennivalók között biztosan nem felejtjük el. Fontos, hogy betartsuk a napi rutint, s ha kutyánk van, ne felejtsük el a megszokott időpontban sétáltatni.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.

A szerkesztő ajánlja