SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Kutyák a kukából

Családinet [cikkei] - 2005-05-04
Fóti Gábor érdi lakos éppen a szelektív hulladékkonténerhez tartott, hogy az üvegeket kidobja, amikor nyüszögésre lett figyelmes. A kukában ekkor lelt a lelketlen állatkínzók által beledobált hét újszülött kutyusra.

Az ismeretlenek embertelen cselekményére nem találunk racionális magyarázatot.

 

Az utóbbi időben az Orpheus Állatvédő Egyesület (és a többi állatvédő szervezet is) rengeteg hasonló bejelentést kap. Az állatok megmentésére meglévő kapacitás ezzel szemben sokkal kisebb.

 

Úgy tűnik, hogy hiába a szigorodó állatvédelmi törvények, a lakosság szűk rétege ettől függetlenül továbbra is felelőtlenül kezeli és tartja állatait, amely sok esetben kínzásig fajul. 

 

A 2004. X. törvény értelmében az állatkínzás bűncselekmény. Ezek szerint az állatkínzás: az állat szükségtelen, fájdalmat okozó bántalmazása, vagy olyan hatást eredményező beavatkozás, bánásmód, valamint szükségleteinek oly mértékű korlátozása, amely tartós félelmet, egészségkárosodást okozhat. Állatkínzásnak minősül az is, ha emlős állatot valaki elhagyja, vagy kiteszi. Az ilyen jellegű cselekményeket a büntető törvénykönyv két évig terjedő szabadságvesztéssel is sújthatja.

 

Állatkínzás tapasztalása esetén a helyileg illetékes rendőrőrsön lehet tanúk és képek felvonultatása mellett bejelentést tenni.

 

Orpheus Állatvédő Egyesület

www.zug.hu - Állatbarát Web Kuckó

www.sinter.hu – Állatvédelmi adatbank

Adó 1%: 18464654-1-06.

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja