SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

A harci kutya is az utcán végzi?!

Családinet [cikkei] - 2010-02-05
Nagyon sok a kóbor kutya. Az emberek könnyelműen magukhoz vesznek négylábú kedvenceket. Sokan az állattartók közül felelőtlenek, gyakran állataikat a megvásárlás után hamar megunják, azokat utcára dobálják...

Magdi a gazdátlan Bullterrier (Pitbull)A négy év körüli, szuka bullterrier kutya egy forgalmas út mentén kószált. Egy állatbarát (hogy az esetleges tragédiát megelőzze) megfogta az ebet. Az Orpheus Állatvédő Egyesület által üzemeltetett Ebrendészet segítségét ezután kérte az illető, hogy az állat biztonságos helyre kerüljön. A kutyus emberhez szokott, játékos, de roppant energikus. A kutya a Magdi nevet kapta, ezzel a névvel keresi eredeti gazdáját vagy szakértő örökbefogadóját.


Sok kóbor kutya nem ilyen szerencsés, legtöbb ideggyengén, kimerülten kerül utcára, a kidobált négylábúak közül sok autók kerekei alatt, vagy éhhalál által pusztul el.


Magdi a gazdátlan Bullterrier (Pitbull)A felelőtlen állattartók, állataikat utcára dobáló egyének kimerítik az állatkínzás, mint bűncselekmény fogalmát, amiért a 2004. évi X. törvény értelmében 3 évig terjedő börtön is kapható!




Ebrendészet, Orpheus Állatvédő Egyesület

www.ebrendeszet.zug.hu




(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja