SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Párával, hővel és a koramama közelségével a legPICibbekért

Családinet [cikkei] - 2018-07-18
A KORE és a NaturAqua új eszközeivel vált még családbarátabbá az egri újszülött részleg.

Anyukájuk mellett maradhatnak gyógyulás közben is a PICi babák a Markhot Ferenc Kórház koraszülött részlegének új berendezései segítségével

Amíg nem válunk a részesévé, nem is tudjuk elképzelni, milyen sok tényezőn múlhatnak a legkisebb babák gyarapodási, gyógyulási esélyei.

Légzésük támogatásához párásításra, sárgaság esetén a kezeléshez fototerápiás ruhákra is szükség lehet. A Markhot Ferenc Kórház koraszülött részlegén most már édesanyjukkal együtt maradhatnak a legPICibbek is, hiszen a kellő felszerelésekkel rendelkezve az egri perinatális intenzív centrum (PIC) is el tudja látni a koraszülöttek speciális igényeit.

A baba és a mama folyamatos együttléte nagymértékben hozzájárul a koraszülött gyógyulásához – ezt a célt szem előtt tartva adta át az új berendezéseket - párásító, elektromos mellszívó, fototerápiás ruha, speciális fólia - a Koraszülöttekért Országos Egyesület (KORE) és az őket támogató NaturAqua Prof. Dr. Barkai László osztályvezető főorvos, egyetemi tanárnak.

A koraszülöttek ellátásakor, amennyiben lélegeztetésre van szükség, elengedhetetlenül fontos az aktív párásítás, mert ez biztosítja, hogy a légutakba és a tüdőbe a megfelelő páratartalmú és hőmérsékletű levegő-oxigén keverék jusson.

"Az új párásító berendezéssel a korábbihoz képest még korszerűbb lesz a lélegeztetett koraszülöttek ellátása. Még tartós lélegeztetés esetén sem kell a babákat a miskolci PIC-be szállítani, és ebben a nehéz időszakban is édesanyjukkal maradhatnak. A kisbabák korai fejlődésére igen kedvező hatással bír, ha nincsenek elválasztva édesanyjuktól", mondta Barkai professzor.

Az újszülöttkori sárgaság kezelésére a kórház a legmodernebb fototerápiás eszközzel rendelkezik. A NaturAqua és a KORE a napi működéshez szükséges fogyó anyagok – speciális fólia és speciális babaruha – beszerzésével is támogatja a kórházat.

"A fototerápiás kezelés lényege, hogy speciális kék fénnyel gyorsítjuk a babák szervezetében lévő sárgaságot okozó vegyület bomlását. A kezelés során az újszülöttet a fóliára fektetjük – amely biztonságos távolságban tartja őt a fényforrástól; ezen kívül egy különleges ruhába öltöztetjük, hogy a baba számára a kezelés ideje alatt is a megfelelő testhőmérsékletet folyamatosan és egyenletesen biztosítani tudjuk", tette hozzá Kovács-Csatlósné Pálos Rita főnővér.

A NaturAqua és a KORE támogatásának köszönhetően a jelenlegi elektromos mellszívót egy korszerűbb készülékre cserélheti a kórház. Az új mellszívó higiénikusabb, kezelése egyszerűbb, és az édesanyák a gyermekük mellett is használhatják azt. Mindezek hozzájárulnak a tejtermelődés gyorsabb beindulásához és fenntartásához.

A NaturAqua és partnere, a KORE a magyarországi koraszülött ellátás elkötelezett támogatóiként segítik családbarátabbá tenni a kórházi osztályokat. Ezzel az újszülöttek és koraszülöttek ápolása mellett az édesanyák nyugalmát is szolgálják.

Képek: flickr

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja