SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Kirándulás babával: mit csomagoljunk az útra?

Németh Noémi [cikkei] - 2017-04-19
Végre itt a jó idő, irány a természet! Mit vigyünk magunkkal a kirándulásra, ha babával indulunk útnak?
 Kirándulás babával: mit csomagoljunk az útra?

Bár sokan tartanak attól, hogy babával induljanak útnak, mások időhiányra hivatkoznak, sok anyukának pedig egyszerűen energiája nem marad a családi kirándulgatásra - van néhány meggyőző indokunk azonban arra nézve, miért is kellene rendszeresen sétálni, kirándulni, mozogni.

  • Tudtad, hogy a baba egészséges fejlődéséhez fontos lenne, hogy minden egyes nap a friss levegőn tartózkodjon 1-2 órát?
  • A picinek - ahogy a család többi tagjának is - szüksége van az oxigén-dús, tiszta levegőre, ami a kirándulás után, még otthon is pozitívan hat rá. Sokkal jobb lesz az étvágya, sőt, könnyebben el is alszik az esti altatás során.
  • Este a nagyobb gyerekeket sem kell majd „ringatnod”, hamarabb el fognak aludni, mint egyébként, így másnap sokkal kipihentebbek lesznek.
  • A mozgás serkenti a vérkeringést, így rendszeres sétákkal elkerülhetjük a keringési megbetegedéseket és persze az elhízást is.
  • Az egészségügyi előnyök mellett az már csak hab a tortán, milyen nagy élmény a természet lágy ölén sétálgatni a családdal együtt, ahol végre egymásra figyelhettek és nagyokat beszélgethettek.
  • Ha erdőben jártok, megölelhetitek a fákat: az energiával tölt fel, sőt, egyesek szerint még gyógyít is. Ártani mindenesetre biztos, hogy nem árthat, próbáljátok ki!
  • A kicsik gyűjthetnek terméseket, lehullott leveleket, melyekből otthon egy millióféle képet, egyéb kreatív alkotást készíthetnek.

Bár lehet, hogy elindulni nehéz, de mindenképp megéri, hisz nagy élmény lesz kicsiknek, nagyoknak egyaránt.


Miben utazzon a baba?

Ha vidéki vagy, biztos, hogy van egy-egy olyan közeli kirándulóhely, melyet gyalog, vagy autóval szoktatok felkeresni. De mi legyen a fővárosi anyukákkal, akiknek át kell vergődniük a zsúfolt fővároson azért, hogy erdőt lássanak?

1. A legpraktikusabb megoldás a babakocsi - bár vannak előnyei és hátrányai is. Ha lehet, válassz olyan úti célt, melyet alacsony padlós busszal is meg lehet közelíteni: ha az utazás kényelmetlenebb részén túl vagy, áldani fogod a babakocsi feltalálójának nevét. Ha elég nagy a kocsi alsó tároló rekesze, külön táskára már nem is lesz szükség, hisz oda is be lehet pakolni a szükséges kellékeket – ami pedig nem fért be, az felakaszthatod a babakocsi hátsó felére, a tolókarra.
Fontos azonban, hogy nagy kerekű legyen a babakocsi, ezzel ugyanis könnyebben lehet haladni a rázós terepen, füvön, stb. Az úti cél kiválasztásánál mindenképpen gondoljatok erre is - van olyan helyszín, amit nehezebb, sőt, egyáltalán nem lehet megközelíteni babakocsival. Ám még így is számtalan lehetőség közül választhattok, ahol könnyedén tolhatod a kocsit.
Mielőtt útra kelnél, less el néhány szuper hasznos tippet és trükköt a babakocsihoz!

2. Sokan imádják a hordozókendőt, mellyel kényelmesebb és szabadabb a mozgás és a tömegközlekedés is, a folyamatos testközelség pedig megnyugtatóan hathat a babára, ám kirándulásra lehet, hogy nem ez a legjobb választás. Vannak olyan picik, akik nem maradnak nyugton a hordozóban, szívesebben nézelődnek inkább a babakocsiból, ráadásul ha csak egy szál hordozókendővel indulunk útnak, nem elég, hogy végig cipelnünk kell a babát, de még a csomagokat is hátizsákban kell elhelyeznünk. A málhás szamár-lét pedig egy idő után kimerítővé válhat, így anya számára elég megterhelő lesz a kimozdulás.
A legjobb választás az lehet, ha babakocsiban tárolod a csomagokat és abban szállítod a babát, de azért viszel magaddal hordozókendőt vagy kengurut is, így ha a csöppség nyugtalanná válna a babakocsiban, bármikor változtathatsz a hordozás módján.


Mit vigyünk magunkkal, ha babával kirándulunk?
 

  • Váltóruhát a babának
  • Pelenkát, törlőkendőt, popsikrémet
  • Egy összehajtható, vízhatlan pelenkázó alátétet, melyen bárhol tisztába tehetjük a babát
  • Vizet és lefejt anyatejet a picinek; vizet és teát a család többi tagja számára. Utóbbi energiával tölt fel, amikor már kezdenénk elfáradni a sétában
  • A baba életkorának megfelelően tápszert vagy bébiételt
  • Szendvicseket és rágcsálnivalót a család többi tagjának (hogy egészségesebb legyen, chips helyett tegyünk el például mogyorót, diót, mazsolát, bulátát, kölesgolyót, gyümölcsös müzliszeletet, szárított almakarikát)
  • Kézfertőtlenítőt és nedves törlőkendőt
  • Sebkenőcsöt és ragtapaszt, ha a nagyobbak megsérülnének
  • Szúnyog- és kullancsriasztót
  • Sapkát, kalapot mindenkinek
  • Plédet, amire kipakolhattok egy kis pihenés, vagy piknikezés idejére
  • A babakocsi védőfóliája és a többiek esőkabátja se maradjon otthon, így egy könnyebb zápor sem vethet majd véget a kellemes sétának.
  • Zacskót az erdőben gyűjtött kincsek számára (amiket egyébként vihetnek ők maguk is hazafelé a kis hátizsákjukban).


Praktikus tanácsok a csomagoláshoz

Sokan azért félnek elindulni babával hosszabb útra, így pl. kirándulni is, hisz a pici ellátása, etetése bonyolultabb a lakáson kívül, mint otthon. Néhány praktikával azonban minden megoldható!

  • Ha tápszeres a baba, gondot okozhat az elkészítés, hisz meleg vízre van szükség hozzá, összekeverés után pedig frissen kell elfogyasztani. Ezt úgy oldhatod meg, ha hőálló termoszban viszel magaddal forróvizet, mely az elkészítés idejére pont kellemesen meleg lesz majd babád számára.
  • Szoptatott baba esetén csomagolj be egy szoptatós kendőt, mely segítségével bárhol, bármikor, diszkréten megetetheted a picit.
  • Ha nem szeretnél nyilvános helyen szoptatni, akkor mellszívóval lefejt anyatejet is csomagolhatsz az útra, s így már hosszabb sétákra, kirándulásra is bátran elindulhatsz kisbabád társaságában.
  • Az anyatejet nyugodtan le lehet fagyasztani, s akár 6 hónapig is tárolható fagyasztóban. Praktikus esténként - amikor épp bőséges a tejmennyiség, vagy a pici nem akar olyan sokat szopizni - lefejni a „megmaradt” tejet. Ezt kicsi, jól zárható üvegekben fagyasztva tárolhatod, így mindig lesz kéznél néhány adag anyatej, s nem kell a kirándulás előtt, kapkodva lefejni. Olvasd el a tudnivalókat az anyatej fejéséről és tárolásáról!
  • Ha bébiételt csomagolsz a babának, útközben sem kell lemondanod a tökéletes sterilitásról. Mindent, ami a pici szájába kerül és otthon már kifőztél (pl. etetőkanál, a cumisüveg teteje és a nyugtató cumi) helyezz egy műanyag, alaposan elmosott és jól zárható dobozba, így nem fognak összekoszolódni a többi csomag között az utazás során sem.
  • Csomagolj olyan bébiételeket, amiket nem kell megmelegíteni - ilyenek például a gyümölcspépek. Ám ha autóval érkeztek a helyszínre - s így sokkal több kiegészítőt tudtok magatokkal vinni -, akkor a bébiétel melegítése is megoldható: csak egy meleg vízzel töltött befőttes üveget kell bepakolni, amibe az elfogyasztás előtt beleállíthatod az ételes üveget, s így pár perc alatt átveszi a víz hőmérsékletét.

Kirándulás előtt feltétlenül kend be a baba popsiját ápolókrémmel, hisz lehet, hogy a jó levegőn órákon át aludni fog, és a pelenkacserére is csak az út végén kerül majd sor. Így tehetsz meg mindent annak érdekében, hogy ne kelljen félbeszakítani az erdei sétát azért, mert a kicsi keserves sírásban tör ki éppen pirosodó popsija miatt.

Ha gondoskodtál a megfelelő ápolásról, a pocak tele, anya, apa és a tesók indulásra készen: akkor már semmi sem állhat útjában a családi kirándulásnak, közös élményszerzésnek.

Ha különleges erdei programot szeretnél szervezni a családnak, látogassatok el egy ingyenes mezítlábas parkba, amikor épp enyhe az idő! Ezekben a parkokban viszont át kell váltanod a babakocsiról babahordozóra - ha autóval érkeztek a helyszínre, ott lepakolhatjátok a holmikat és a babakocsit. Imádni fogja mindenki!
Felkereshetitek hazánk gyönyörű vízeséseit - amellett, hogy csodaszép látványban lehet részetek, az állandó csobogás megnyugtatóan hat a picire és a család többi tagjára is.
Ha van nagyobb gyermeketek is a picur mellett, üljetek fel valamelyik hangulatos hazai kisvasútra, vagy látogassatok el egy érdekes állatparkba.
További ötletek kirándulásra: 10 ámulatba ejtő hely, amiért az országhatárt sem kell átlépned!


Esti megnyugvás

Ha a kirándulás nem része a mindennapjaitoknak, egy-egy hosszabb, szokatlan túra megzavarhatja a baba megszokott napirendjét. A babakocsiban zötykölődve talán elszenderül, vagy épp tágra nyílt szemekkel kémleli a sok újdonságot – de a jó levegő és az izgalmak hatására este valószínű, hogy hamarabb elalszik majd, így másnap korábban is fog ébredni – ezt vedd figyelembe, amikor családi kirándulást tervezel.

Ha úgy érzed, kisbabád zaklatottá vált a megszokott rendszer felborulása miatt, esetleg túl sok inger érte az út során, kényeztesd esténként nyugtató babamasszázzsal! E régi, jól bevált módszer igazi gyógyír minden bajra - jól esik a testnek, ápolja a lelket, megnyugtatja a zaklatott idegrendszert, s mélyíti az anya-baba közti köteléket. Tökéletes lezárása lesz a napnak!

A nagyobb tesókat pedig – ha úgy látod, hogy túlpörögtek a sok érdekesség miatt, amivel napközben találkoztak – nyugtasd le egy tündéri relaxációs, altató mesével. Ha mindennel végeztél, téged biztos, hogy nem kell ringatni – add meg magad a jóleső fáradtságnak és feküdj le minél hamarabb, s gondolj arra, milyen csodás napot töltöttetek el együtt! Egész biztosan jobb volt, mint otthon ülni a TV előtt. 

Kép: Terynkphotography / Pixabay

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Eltűnt egy amerikai lány a budapesti bulinegyedből

Eltűnt egy amerikai lány a budapesti bulinegyedből

A lány az Airbnb-ből sem jelentkezett ki, ahol megszállt, és a hazafelé tartó gépére sem szállt fel. Barátaival utazott Budapestre szórakozni.
Milyen étkezés védhet meg az emlőráktól?

Milyen étkezés védhet meg az emlőráktól?

Az utóbbi időben évente 7500-8000 nőt és 150-200 férfit diagnosztizáltak rosszindulatú emlődaganattal Magyarországon. Ahogy általában a daganatos megbetegedések esetén, úgy a mellrák gyakoriságában is szerepe lehet a várható élettartam növekedésének, a "nyugati" életmódnak és étrendnek. Október a mellrák elleni küzdelem hónapja, október harmadik hetét pedig 2009 óta a ritkábban előforduló, általában háttérbe szoruló férfi emlőrák elleni küzdelemnek szentelik, felhívva a figyelmet a prevenció, a korai felismerés, a terápiás kezelés és a palliatív ellátás fontosságára.
"A halloween a sátánisták ünnepe!" - egy szigetszentmiklósi óvoda hosszan írt arról, miért nem szabad részt venni benne

"A halloween a sátánisták ünnepe!" - egy szigetszentmiklósi óvoda hosszan írt arról, miért nem szabad részt venni benne

"Hallooween nagyon veszélyes mindenkire nézve. Nem kell átvegyünk semmilyen idegen néptől pogány ünnepeket, szokásokat! Ennek a megemlékezése az méltó a keresztyén emberekhez" - írták egy hosszú posztjuk végén.
Megváltoztathatod a szemed színét?

Megváltoztathatod a szemed színét?

Egyetlen cseppentés, amitől a barna szemünk színe hétfőn lehet kék, kedden zöld, szerdán pedig mélyfekete? Ezt ígérik azok a szemszín-változtató cseppek, amelyek már néhány ezer forintért bárki számára elérhetőek az interneten. De vajon valóban ez a legbiztonságosabb és leghatékonyabb módja szemszínünk megváltoztatásának? Mit szabad és mit nem? Jó, ha tisztában vagyunk néhány dologgal, mielőtt az idei halloweeni jelmezünkhöz a szemünk színét is hozzáigazítjuk.
Nagymama került veszélybe 4 unokájával az M0-son - egy kamionos védte őket (videó)

Nagymama került veszélybe 4 unokájával az M0-son - egy kamionos védte őket (videó)

A kamion sofőrje nem hajtott tovább - azonnal reagált, amint észrevette, hogy baj van.

A szerkesztő ajánlja