SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

A komment kommentje: családállítás várandósan

Boldog Dániel [cikkei] - 2011-03-29
"Állapotosan családállításra menni - szerintem is merénylet, ugyanezt gondolom a legtöbb terápiáról. A magzat hall és érez (de nem ért). Ezt sem szabad elfelejteni." Ezt a hozzászólást egyik cikkünkhöz fűzte olvasónk, s mivel minket is érdekelt a szakértői válasz, megkérdeztük Boldog Dániel családállító tanácsadót.

Először is, az, hogy akar-e szoptatni vagy sem, az az ő lelkének a döntése, amit tiszteletben tartok. Minden bizonnyal oka van rá. Övé a döntés, és a következményeket is ő viseli - nincs jogom hirtelen ítélkezni. Az, hogy valaki nem akar szoptatni, az egy tünet, nyilvánvalóan félelem, szorongás, bizonytalanság áll a háttérben. Ezt csak felerősíti az erőltetés, az ítélkezés, a bűntudatkeltés. A segítő szakember, jelen esetben a védőnő, vagy a segítő szándékú barátnő, ismerős, családtag leginkább indirekt módon segíthet: információadással, illetve támogató, pozitív légkör kialakításával.

Másrészt, családállítóként úgy látom, a szoptatással kapcsolatos problémák általában az anyai vonal sérüléséből eredhetnek. Ilyenkor a családállítás segíthet a kismamának, hogy megkapja az anyai erőt, hogy aztán azt tovább is tudja adni. Ez csak annyira "merénylet", mint egy simogatás, vagy egy jó szó - amelyek egyébként néha többet érnek bármilyen terápiánál. A nagyobb védettség kedvéért várandós kismama esetében talán ajánlatosabb egy egyéni családállítást igénybe venni. Természetesen ez is csak úgy működik, ha ő maga kéri ezt, és nem egy aggódó kívülálló próbál neki "segíteni".


Harmadrészt: jól működhetnek egyéb megközelítések is a családállításon kívül. Magam tudom javasolni a művészetterápiát, meseterápiát, aqua realis (melegvizes lebegés) terápiát, a KIP-et, vagy az autogén tréninget. Mindezek megtartó, feltöltő jellegű terápiás módszerek, segítenek a kismamának, hogy kapcsolatba kerüljön a belső nyugalom helyével, hogy aztán azt tovább tudja adni gyermekének.

A cikk itt olvasható

Fotó: coexistenz 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja