SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Hogy szoktassam rá a gyereket arra, hogy egyedül aludjon?

Családinet [cikkei] - 2010-05-31
Szorongás, bizonytalanság, nyugtalanság - ezek mind azonnal a Te ágyadba vezérlik gyermeked. Szerencsére van valami, amivel leszoktathatod erről. Most leírjuk, miként tudod gyermekedet rászoktatni az önálló alvásra!

Száműzzük a nyugtalanító tényezőket!
Száműzzük a szobából a tévét, számítógépet és más elektronikai eszközöket, így a gyermeket körülvevő környezet elősegíti majd az alvást. A tévézéshez, vagy videójátékokhoz kapcsolt élmények, a számítógépből jövő fény mind megnehezítik az elalvást. Természetesen a halvány fény, mint például az éjjelilámpa fénye megengedett azoknál a gyerekeknél, akiknek szükségük van rá.

Alakíts ki egy lefektetési rituálét!
Fürdesd meg jó meleg vizben, add rá a pizsamáját, mossatok fogat és olvass neki esti mesét - a rendszeresség megkönnyíti a gyerekek számára a lefekvést. Ez a fajta kiszámíthatóság pszichológiailag felkészíti a gyerekeket az elalvásra és csökkenti az éjszakai szorongásukat. Csökkenti a stresszt, és a gyerek várni fogja a megszokott tevékenységeket, amelyekről pontosan tudja, hogy a lefekvéssel zárulnak.

A lehető legkevesebb ideig maradj!
Még azelőtt menj ki a szobából, hogy a kicsi elaludna, így akkor is el fog tudni aludni, ha nem lát. Ha bentmaradsz a szobában, akkor se feküdj be mellé az ágyba, és ne beszélgess, vagy játsz vele. Menj messzebb az ágyától szépen fokozatosan, minden este egy kicsit messzebb, így lépésenként fog egyre kevésbé függeni tőled.

Alakítsd ki a biztonságérzetet!
A hiányod, vagy egy képzelt szörny az ágya alatt oda vezethet, hogy a gyermeked tágra meredt szemmel fekszik egész éjjel. Nyugtasd meg, oszlasd el a félelmeit úgy, hogy sok nyugtató dolgot raksz az ágya köré (plüssállatokat, takarókat vagy akár egy akváriumot). Legyen valami a szobában, ami megnyugtatja a gyereket.

Csak szép lassan
Sok szülő lefekteti a gyereket és azt mondja neki: később még visszajön megnézni. Tartsd be, amit ígértél, de fokozatosan egyre később menj vissza. Ideális esetben egyszer csak elalszik, mire visszamentél. 5-10 perccel kezdjünk! Ha kevesebb, mint 5 perc múlva mész vissza, valószínűleg még ébren lesz. De ha túl sokat vársz, a gyerek lehet, hogy ideges és nyugtalan lesz, ami tovább rontja a helyzetet.

Legyél következetes!
Ha gyermeked az éjszaka közepén átjön és bebújik melléd az ágyba, azonnal vidd vissza a szobájába minden különösebb közjáték nélkül. Egyszerűen mondd ezt neki: A saját ágyadban kell maradnod! Fontos, hogy szigorúan visszavigyük a gyereket az ágyba mindannyiszor, amikor ez megtörténik. Ha nem így cselekszel minden egyes alkalommal, azzal arra tanítod a gyereked, hogy ne adja fel, folytassa.

Jutalmazd meg, ha jól viselkedik!
Felejtsd el az olyan dolgokat, mint például a sírás. Egy jó éjszakai alvás után hagyd, hogy kisgyermeked reggelire a kedvenc zabpelyhét egye, vagy maga válassza ki, mit vegyen fel. Ezáltal tudatosítjuk bennük, hogy ha jól viselkednek, megjutalmazzák őket.

 

Fotó: www.foter.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

A herecsavarodás okai, tünetei és kezelése - az újszülöttek és a kamaszok nagyobb veszélyben vannak

A herecsavarodás (heretorzió vagy torsio testis) egy ritka, de súlyos állapot, amely leginkább újszülötteknél és a serdülés korai szakaszában járó fiúknál fordul elő, de bármely életkorban kialakulhat. A probléma a herekocsány megcsavarodásával jár, amely a herék vérellátását gátolja. Ez kezelés nélkül a here elhalásához is vezethet.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja