SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Tippek az esti lefektetéshez

Családinet [cikkei] - 2010-05-12
A gyerekek fejlődéséhez és növekedéséhez (nem is beszélve saját egészségünkről) elengedhetetlen a megfelelő mennyiségű alvás. Számos tanulmány kimutatta, hogy a gyerekek, akik nem alszanak eleget, sokkal gyakrabban sérülnek meg, sokkal gyakrabban lesznek betegek, romlanak a jegyeik és a hangulatuk is rosszabb. Próbáld ki ezt a hat jól bevált módszert, ami megkönnyiti majd a helyzeted.

Figyelj oda arra, mit eszik és mit iszik
A nehéz ételek fogyasztása után nehezebb elaludni, ezért hagyj egy kis időt a vacsora és a lefekvés között, hogy megemészthesse az ételt. A gyerekek lefekvés előtt ne kapjanak édességet, 6 órával alvás előtt pedig koffeint tartalmazó ételeket/italokat se fogyasszanak.

Csend és nyugalom
Vacsora után kerüljük az olyan tevékenységeket, amelyek felélénkítik a gyerekeket. Nem ez a megfelelő időpont labdázni vagy hangos játékokat játszani. Ilyenkor inkább pihenni kell, dalokat énekelni, zenét hallgatni vagy megbeszélni, kivel mi történt aznap.

Szólj előre!
Tudasd a gyermekeddel, hogy közeleg a lefekvés ideje, akár 1 óra, vagy 5 perc múlva legyen is az. Ezzel felkészülhet a lefekvésre, marad lehetősége befejezni amit épp csinál, vagy megteheti azt, amit még aznap szeretett volna.

Legyen a szobája olyan hely, ahol jól érzi magát!
Gyermeked szobája a kényelem, játék és pihenés fellegvára legyen - olyan hely, ahol szereti eltölteni az idejét. A szoba hőmérséklete kellemes legyen, a kint hagyott ruhái és az ágynemű ne akadályozza őt a szabad mozgásban.

Este már semmi TV vagy számítógép!
Számos kutatás kimutatta, hogy azok a gyerekek, akiknek számítógép vagy TV van a hálószobájában, hajlamosabbak kevesebbet aludni. Statisztikák szerint a késő éjjel tévéző és számítógépező kamaszok rengeteg koffeintartalmú energiaitalt fogyasztanak. A legjobb megoldás, ha ezeket a készülékeket száműzöd a hálószobából, de amennyiben ez nem lehetséges, állíts be szigorú kikapcsolási időt és (amint már korábban említettük) ne engedd, hogy a gyermeked koffeintartalmú ételt vagy italt fogyasszon estefelé.

Legyen lefektetési „rituálé”!
Alakíts ki olyan lefekvési „rituálét”, ami könnyen betartható és élvezhető, ezáltal a gyerek is jobban tud majd alkalmazkodni. Körülbelül 20-30 percnyi időről van szó, ami alatt minden olyat el lehet végezni, amit Te és a gyermeked is fontosnak talál (fürdés, meseolvasás, simogatás, lámpaoltás, stb.).  A meseolvasás remek módja a kicsik megnyugtatásának és egyben az olvasás fontosságára is megtaníthatjuk őket.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja