SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

10 gyakori hiba a baba fejlesztésében

Családinet [cikkei] - 2024-06-20
A baba fejlesztése során előfordulhatnak olyan hibák, amelyeket a szülők - gyakran jó szándékból - elkövethetnek. Az alábbiakban összegyűjtöttünk ezek közül néhányat, hogy elkerülhesd őket.

Gyakori hibák a baba fejlesztésében:

  1. Túlzott elvárások: sok szülő túl korán vár el bizonyos készségeket a babától, ami stresszt okozhat mind a szülőnek, mind a gyermeknek. Fontos szem előtt tartani, hogy minden baba a saját tempójában fejlődik.

  2. Túlzott stimuláció: bár a fejlesztő játékok hasznosak, a túl sok inger egyszerre túlterhelheti a babát. Ügyelj arra, hogy legyenek nyugodt, csendes pillanatok is a nap során.

    Olvasd el ezt is: Jelek, hogy túl sok inger érte a kisbabád, kisgyermeked – így segíthetsz neki!

  3. Hasonlítgatás más babákhoz: minden baba egyedi, és különböző ütemben fejlődik. A folyamatos összehasonlítás más gyermekekkel felesleges aggodalmat okozhat.

  4. Kevés interakció: a baba fejlődéséhez szükséges a sok-sok interakció a szülőkkel és más felnőttekkel. Az egyszerű beszélgetés, éneklés és szemkontaktus mind hozzájárulnak a fejlődéséhez.

  5. Korlátozott mozgás: hagyd, hogy a kisbabád szabadon mozoghasson a biztonságos környezetben. Ne tartsd hosszú ideig babakocsiban, hintában vagy járókában.

  6. Kevés idő hason: a hason fekvés segíti a baba izmainak fejlődését. Ügyelj arra, hogy naponta több alkalommal is legyen lehetősége hason feküdni, de amíg picike, ne hagyd úgy túl sokáig.

  7. Technológia túlzott használata: kerüld a képernyőidőt a babák számára, különösen az első két évben. A valódi interakciók sokkal fontosabbak és hasznosabbak a fejlődésük szempontjából.

    Olvasd el ezt is: Ilyen zavarokat okozhat, ha 2 éves kora előtt sokat tévézik a gyermeked

  8. Nem megfelelő pihenés: a pihenés és alvás elengedhetetlen a baba fejlődéséhez. Ügyelj arra, hogy elegendő időt töltsön alvással, és legyenek rendszeres alvási szokásai.

  9. Félelem a hibázástól: ne félj attól, hogy hibázol. Minden szülő tanulás közben válik egyre jobbá a gyereknevelésben. Légy türelmes magaddal és a gyermekeddel is.

  10. Türelmetlenség: A kicsi fejlődése időbe telik. Fontos, hogy türelmes legyél, és élvezd a közösen eltöltött időt, még akkor is, ha a fejlődése lassabban halad, mint ahogy várnád.

Indexkép: Depositphotos.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja