A Ji-King-ből jósoltam magamnak,pénzérmékkel.
Minden egyes mondat melyet megfejtettem belőle teljesült még ha nem is jó dolgok voltak.
De számomra az volt csodálatos,hogy teljesült.
Szerintem ha nem azt kapjuk amire számítunk, az lehet ugyanúgy pozitív is, meg negatív is. Abban az esetben ha pozitív, tehát jobbat kapunk, mint amire számítunk, az jó érzéssel tölt el minket, ami esetleg arra sarkal, hogy "továbbmenjünk ezen az úton", így építheti a kíváncsiságunkat. Viszont ha rosszabb, negatívabb információhoz jutunk a kíváncsiságunk kielégítése az közben, az ugyanúgy rombolhatja is a kíváncsiságunkat, de kiválthat ellenkező hatást is, hogy csak azért is tovább kíváncsiskodjunk. De a legjobb eset, ha a kíváncsiság pusztán "gyermeki", mindenféle elvárások nélkül, tehát nem várunk el semmit, ez esetben semmilyen csalódás nem érhet minket...
Az emberi kíváncsiság veleszületett tulajdonság, ami gyerekkorban egyforma mértékű, de az életkorral fordított arányban csökken. Na persze nem mindig, mert felnőttkorban is lehet nyitott az ember, meg időskorban is, de nem ez a jellemző.
Ha már a kíváncsiságnál tartunk, szerintetek honnan ered az ember kíváncsisága? Lehet hogy az egyikünk kíváncsibb, mint a másik? Lehet ezt mérni, vagy szubjektív? íha kíváncsiak vagyunk valamire, akkor van egyfajta elvárásunk a végeredménnyel kapcsolatban? És ha nem azt kapjuk, amire számítunk, az rombolja, vagy építi a további kíváncsiságunkat?