Nem lehet tudni azonban, hogy mik történnek a zárt ajtók mögött.
Tízezrek mindennapjait teszi pokollá a családon belüli rendszeres verés, nemi erőszak, fenyegetőzés. A válás, a kapcsolat megszakítása sem jelent megoldást, hiszen az esetek túlnyomó többségében a terror ezt követően is folytatódik.
A statisztikákból azt mutatják, hogy kb. minden ötödik nőt rendszeresen bántalmaz partnere. Ez jelenleg Magyarországon mintegy félmillió bántalmazott nőt, és feltehetően majdnem ugyanennyi bántalmazó férfit érint.
A bántalmazás nem csak fizikálisan értetendő Az érzelmek megtagadása, ezzel való zsarolás, büntetés, a félelmet keltő viselkedés, kiabálás, tárgyak dobálása stb. is erőszakos viselkedéshez tartozik. Az erőszak nem megfelelő módja annak, hogy valaki levezesse az idegességét.
Semmilyen családi szereposztás nem indokolhatja a másik megalázását, testi, vagy lelki bántalmazását. A nők nagyon gyakran hisznek, vagy reménykednek abban, amit a bántalmazó megígér: ilyesmi többé nem fordul elő, igenis megváltozik, és nagyon szereti őt, stb, stb...
A nők gyakran anyagilag is függnek házastársuktól. Nincs hová menniük, vagy félnek, hogy házastársuk bosszút áll, ha elhagyják. Magyarországon, családon belüli erőszak esetén a rendőrség leggyakoribb válasza az, hogy családi ügyekbe nem avatkoznak bele, csak ha vér folyik...
Nem csak a nők és feleségek vannak kitéve a családon belüli erőszaknak, hanem még napjainkban is szenvednek bántalmazástól kiskorú, védtelen gyermekek. Kiút számukra még inkább nincsen.
Mindezidáig sajnos semmilyen érdemi, hatékony lépés nem történt a családon belüli erőszak megfékezése érdekében, noha erre a Magyar Államot az ENSZ Gyermekjogi Bizottsága és Női Jogi Bizottsága is határozottan felszólította. Nem felel meg a valóságnak, hogy az állami szervek tétlenségre lennének kényszerülve e tragikus jelenséggel szemben.
Az ENSZ, az Európa Tanács és az Európai Unió az elmúlt húsz évben részletesen kidolgozta azokat a jogszabályi és intézkedési modelleket, amelyekkel a kiszolgáltatott családtagok biztonsága nagymértékben fokozható.
E nemzetközi normák alapján Európa szinte minden országában büntetendővé nyilvánították a családon belüli erőszakot és a fenyegető zaklatást, törvénybe iktatták a 'távolságtartó rendelkezést' (annak érdekében, hogy a veszélyes bántalmazót a hatóság eltávolíthassa áldozatai környezetéből) valamint sor került a rendőrök és más szakemberek szervezett képzésére a szakszerű, hatékony beavatkozás megtanítására.
Nálunk miért van akkor még mindig "sötét középkor"?!
forrás: www.ma.hu
Kérjük, támogasd munkánkat!
Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértőnk, vagy ha egyszerűen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!
Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás
Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)