Digitális állatkert néven a Fővárosi Állat- és Növénykert honlapján számtalan digitális oktatóanyag érhető el, melyek nagy segítséget nyújtanak a pedagógusoknak az esetleges online oktatásban, illetve a szülőknek, ha hasznos, tartalmas elfoglaltságot keresnek gyermekeik számára.
Mit jelent a Digitális állatkert?
Az állatkert számos tanulmányi célú látogatást és foglalkozást szervez, de a mostani helyzetre való tekintettel új lehetőségeket kerestek és az interneten keresztül próbálják elérni az érdeklődőket. A Digitális állatkert keretein belül született meg a ZooTanoda sorozat, melyben népszerű állatkerti oktatási témákhoz kapcsolódó oktatási csomagok szerepelnek. A kinyomtatható és letölthető füzetek nagy segítséget nyújthatnak pedagógusoknak is, illetve minden olyan szülőnek, aki szeretné megismertetni gyermekével az állatok és a növények különleges világát.
Milyen témákat érint a Digitális állatkert ZooTanoda sorozata?
A ZooTanoda minden sorozata több témát tárgyal. Egy rövid bevezető után színes képekkel, érdekes és hasznos leírásokkal segíti a gyermekek ismereteinek bővülését. Ezen felül pedig a füzetek végén játékos feladatokat tartalmaz, melyekkel visszaellenőrizhető, illetve elmélyíthető mindaz, amivel a füzetben találkoztak a gyerekek.
A ZooTanoda sorozat az alábbi témákat érinti:
Hogyan látnak, hallanak, érzékelnek az állatok, és milyen állati „szuperérzékek” léteznek?
A sorozat témája a háziállatok, a társállatok és a felelős állattartás.
Vadon élő, védett állatok sérült egyedeinek mentése.
Természetvédelem és az Állatkert szerepe
Mit kell tudni a természetvédelemről és mi a modern állatkertek szerepe a fajmegőrzésben?
A talaj és annak élővilága, illetve a talajpusztulás okozta problémák.
Miniatűr állatkert a szolgálatunkban
A hasznos mikroorganizmusok közé kormányoz, betekintést enged egy olyan láthatatlan világba, amellyel együttműködve éljük a mindennapjainkat.
Hogyan mozognak, kúsznak, csúsznak és másznak, jönnek és mennek, úsznak és repülnek az állatok?
Tollas, szőrös, pikkelyes? Netán kitinvázzal fedett? Mi az az evezőtoll, miből van az orrszarv, és miként jön létre a csigaház?
A ZooTanoda további sorozataiban megismerkedhettek még az Állatkert egy vízcseppben című anyaggal is, amely megmutatja, hogyan tárhattok fel megismerésre váró univerzumokat az otthonotok négy fala között, úgy, hogy ki sem kell tennetek a lábatokat hozzá az ajtón. Megismerhetitek a hazánkban leggyakrabban előforduló mikroszkopikus organizmusokat, amelyekkel a természetes vizeinkben is találkozhattok. Feltárul előttetek a természetben betöltött alapvető szerepük, és a gyors terjedésük titka. Betekinthettek egy olyan világba, amely a szemetek elől elrejtve dolgozik az élővilág fenntartásáért.
Az Állatkerti zöldműhely pedig a környezetvédelemmel foglalkozik. Hasznos információkat tartalmaz környezettudatossággal, fogyasztói szokásokkal, hulladékok keletkezésével és azok hasznosításával kapcsolatosan. Ezen felül azonnal a gyakorlatba illeszthető megoldásokat, játékokat és kézműves alkotásokat is tartalmaz.
Kép forrása: Julia M Cameron fotója a Pexels oldaláról
Kérjük, támogasd munkánkat!
Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértőnk, vagy ha egyszerűen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!
Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás
Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)