A szó jelentése el is meséli a Furoshiki történetét: a fura fürdőt jelent, a shiki pedig szőnyeget. Régen a közfürdőkben ilyen kendőkön állva vetkőztek le és ebbe csavarták ruháikat, hazafelé, meg a nedves törülköző-kimonót vitték benne. A leggyakoribb méret a 105x105 cm, de vannak ágytakaró méretűek és egész aprók is.
Általában pamut vagy lenvászon furoshikit használnak, ritkábban, főleg ajándékok csomagolásánál selyemből készültet. Gyakorlatilag bármit be lehet vele csomagolni, a hétköznapokban batyut, vagy táskát csomóznak belőle, és úgy használják, mint mi a bevásárlószatyrot, vagy a táskát. És ha épp nincs rá szükség, akkor kicsire összehajtják és zsebre vágják, a következő használatig.
Nagyon sokféle csomózási mód ismert, igazából csak a képzelet szab határt számuknak, lehet bátran kísérletezni, de kezdetnek megmutatunk pár ötletet kedvcsinálónak.
Ez a fajta kendőbe csomagolás növeli az ajándék értékét, hiszen maga a kendő is ajándék, amit bármire felhasználhat a megajándékozott, esetleg ő is továbbadja, legalább az ötletet és ő is kendőben csomagolja legközelebb az ajándékot.
Indexkép: en.wikipedia.org
Kérjük, támogasd munkánkat!
Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértőnk, vagy ha egyszerűen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!
Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás
Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)