Festés természetes alapanyagokkal
- Barna- főzzünk erős fekete teát, és áztassuk benne a tojást.
- Bordó- ecetes cékla levében áztassuk a tojást.
- Kék- az áfonya leve kékre színez.
- Zöld- csalánt, vagy spenótot is használhatunk.
- Narancs- narancsszörppel fessük be a tojást.
- Bézs- hagyma levével színezzük be a tojást.
Díszítés
Mozaik: fessünk be egy tojást több színűre, majd törjük apró darabokra. Fessünk be egy tojást fehérre, és ragasszuk rá mozaikszerűen a festett tojásdarabokat.
Tojáskarcolás: Fessünk be egy tojást tetszőleges színre, majd ceruzával vékonyan rajzoljunk rá tetszőleges mintát. A mintát karcoljuk bele tű segítségével. Lakkal, vagy zsírozással is fényesíthetjük.
Bundás tojás: A tojást kenjük be vékonyan ragasztóval, majd forgassuk meg szárított kókuszreszelékben. A minta variálható, akár lencsébe, búzába is forgathatjuk.
Levélminta: A tojásra helyezzünk tetszőleges levelet, majd tegyük bele egy rossz nejlonharisnyába, s áztassuk be festékbe. A levél helye natúr színű marad.
Zászlós tojás: A tojást mártsuk be egészen az első festékbe. A második színű festékbe már csak a 2/3-ig, majd ha megszáradt, az alját helyezzük a harmadik színű festékbe, így zászlószerű, többszínű tojást kapunk.
A tojás díszítéséhez szinte bármit felhasználhatunk. Az egyszínűre festett tojásokra ragaszthatunk tül anyagból készült masnit, flittereket, vagy gyöngyöket. Ha kézzel festünk mintás tojást, mindig lakkozzuk le, hogy a festék ne kopjon le róla.
Fotó: kaboompics/pixabay