Ez jó szórakozás, ha közben a gyerek tisztában van a valósággal, és csak játéknak tekinti az új karaktert. Azonban a gyerekek éntudata másképp alakul ki, így ez a játék akár veszélyes is lehet. Mivel egyszerre több privát beszélgetést lehet folytatni, ugyanazzal a névvel két különböző személynek (különböző külső- és belső tulajdonságokkal) tudja kiadni magát az ember. Az ismeretlenség eszközét rossz szándékból is ki lehet használni. Ezt bizonyítja néhány elhíresült pedofil-botrány is.
Fontos a hitelesség kérdése is. A gyerek nem biztos, hogy el tudja különíteni az igaz dolgokat a hazugságoktól. Még nehezebb dolga van, mikor el kell döntenie, hogy kinek mit hisz el. Nagy vihart kavart az az eset, amikor egy fiatal lány öngyilkossági kísérletét részletesen leírta az IRC-n. Egy IRC-s társának köszönheti az életét, aki komolyan vette, amit a lány írt. Mivel az IRC-n semmilyen cenzúra nincs, semmi sem szabályozza, hogy miket ír és olvas a gyerek. A különböző csatornákon működő jobb érzésű operátorok trágárságot és különböző más negatívumot észlelve kirúgják és nem engedik vissza a felhasználót.
Ennek ellenére a szakemberek úgy gondolják, sokkal egyszerűbb, ha a gyerek az internetet arra használja, ami életkorilag neki való, információgyűjtésre a leckéhez, játékra, olvasásra. Ha pedig beszélgetni akar, sokkal ember-léptékűbb a "hagyományos" e-mail.
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)