Mozaikozás
Kellékek:
ˇ Mozaikozáshoz használható csempe vagy üvegdarabok
ˇ Üveg vagy cserép
ˇ Fugázó anyag
ˇ Szivacs
ˇ Akril festék
ˇ Csempe-vagy üvegragasztó (a mozaikok típusától függően)
A megtisztított, száraz üveg vagy cserép felületére ragasztjuk a mozaikkockákat. Közöttünk hagyjunk 1-2 mm-es rést a fugázó anyag számára. A fugázó anyagot közepesen sűrűre kikeverjük vízzel, majd egy lapos kés vagy spakli segítségével belesimítjuk a mozaikok közötti résbe. A fugázó anyagot akril festékkel tetszés szerint színezhetjük. Mielőtt megszáradna, nedves rongy vagy szivacs segítségével letisztítjuk a mozaikokra kenődött fugázó anyagot. Ha a teljes száradás után is piszkosnak tűnik, ecetes rongy segítségével fényessé tehetjük.
Gipszöntés
Kellékek:
ˇ Gipsz, víz
ˇ Keverőtál
ˇ Kiöntő forma
A gipszet és a vizet öntsük a keverőtálba, s keverjük el buborék- és csomómentesre. Az elkészült masszát öntsük bele a (lehetőleg műanyag) formába, és simítsuk vízszintesre a tetejét. Amint megkötött a massza, kivehetjük a formából, a teljes száradás azonban 24-48 órát vesz igénybe.
Az így elkészült alakzat tetszés szerint festhető, lakkozható, használható decoupage-hoz, de képkeretként is funkcionálhat.
Kavicsfestés
Kellékek:
Nagyobb lapos, vagy gömbölyű kövek
Festék
Szivacs vagy körömkefe
A kavicsokat megtisztítjuk, lehetőleg alkoholos oldattal, így elkerülhető, hogy a zsírosabb részeken leperegjen a festék. A kövekre festhetünk tájképeket, állatokat, szimbólumokat. Nagyszerű díszei lehetnek akváriumoknak, sziklakerteknek, de akár a polcoknak is.