Fénycserép
A legújabb bolondság a világító virágcserép. Hogy miért hívom bolondságnak? Mert a növényeket általában nem alulról szokás megvilágítani. Hiszen így vajmi kevés esélye jut a fotoszintézisre. A háziak azonban egzotikus hangulatvilágítást biztosíthatnak egy esti randevú vagy vendégeskedés számára. A kültéri megoldások a legizgalmasabbak. A világító konténer az igazi szépség, képzeljük el a hétvégi házunk saját stégjén, a Balaton partján (vagy a horvát tengerparton). Akár színes izzókkal is!
Tojáscserép
Közeledik a húsvét. Akin eluralkodik a díszíthetnék, annak figyelmébe ajánlom a tojáscserepeket. A tojásokból se nem kiscsibe, se nem nyúl kel ki, hanem egy kedves szobanövény, amiről mindjárt frissen vághatunk a levelet a salátába.
Beltéri konyhakert
És íme a beltéri konyhakert. Ha friss paradicsomra, paprikára vagy éppen salátára fáj a fogunk, vegyünk beltéri konyhakertet. Ültető közeg gyanánt hidropónikus rendszert, azaz talaj nélküli, tápoldatos rendszert használjunk. A megvilágító felső rész viszonylag nagy távolságra emelhető, így követhetjük a növény növekedését, és a növényünk nem növi ki a helyét. Most már csak vízről és tápanyagpasztillákról kell gondoskodnunk. A programozott rendszer maga adagolja a vizet, maga végzi a megvilágítást, és figyelmeztet, ha víz vagy tápanyag utánpótlásra van szükség.
Fejre állított virágtartó
A cikk a hirdetés alatt folytatódik.
Fejjel lefelé az erkélyen. Kitalálói esküsznek rá, hogy alkalmazásával nem csak hely takarítható meg, hanem elkerülhető a gyomosodás, a túlöntözés, és a gyors kiszáradás is. Csak azt nem tudjuk a növény mennyire élvezi ezt a pozitúrát. Ha koktélparadicsomra vágyunk, csak töltsünk virágföldet az acélvázas műanyag tartóba, ültessük be a palántát, és függesszük napos helyre. Ha fölülre vízadagolót is kerítünk, még az öntözésről sem kell gondoskodni. És, hogy mit árulnak mellé? Például ezt a négykarú tartót, amelyre, ha a fejre állított virágtartót eluntuk, függőkosarat vagy madáretetőt is akaszthatunk.
Élő fal
Kiskert a kanapé fölött. Vegyük le a posztert, és függesszük fel az élő falat. Napos helyre kerüljenek szukkulensek, árnyékba páfrányok. A cédrus keretben az ültető közeget háló tartja, az öntözés a keret fölött rögzített tálcából biztosítható. A felesleges víz az alsó tálcában gyűlik össze. Ha lábat is rendelünk hozzá, akár a padlóra is állíthatjuk.
Patika edény nem orvosságnak
Akár az irodai íróasztalra is illik ez a régi patikák hangulatát idéző üvegedény, amelybe apró növekedésű páfrányt ültethetünk egy marék mohába. Az üvegtető biztosítja a páratartalmat. A kollégák biztos irigykednek majd, hogy az íróasztalán tart egy darabka természetet. Egy nagyobb méretű üvegedénybe már talajt és ennek aljára drénezési céllal, tetejére díszítő céllal kavicsokat is helyezhetünk.
Növénytartó infúziós állvánnyal
Kórház, rendelőintézet nem is létezhet enélkül a minimalista környezetbe illő növénytartó nélkül! Vízadagolását állványra akasztott infúziós tasak biztosítja. Főleg azoknak a növénygyilkosoknak ajánlott, akiknek ritkán sikerül életben tartani szobanövényeiket. Mert idő hiányában elfelejtenek gondoskodni róluk.
Forrás: www.kertpont.hu