A Semmelweis Egyetem jelenleg részleges kapacitással rendelkezik a rehabilitáció és az idegsebészet terén, utóbbi eddig csak a Gyermekgyógyászati Klinikán volt időszakosan elérhető, a rehabilitációs szakterület bővülésének első lépése pedig az egykori Rókus Kórház integrációjával valósult meg, majd a Dél-pesti Centrumkórház – Országos Hematológiai és Infektológiai Intézet Merényi Gusztáv telephelyének november 1-jei integrálásával folytatódott. A stroke korszerű terápiájához elengedhetetlen neurointervenciós beavatkozások eddig az egyetemen nem voltak elérhetőek.
Az Országos Mozgásszervi Intézetben (OMINT) zajló rehabilitáció Semmelweis Egyetemhez való csatlakozásával a sebészeti jellegű elektív ortopédiai és akut traumatológiai beavatkozások mellett a mozgásszervi betegellátás teljes spektruma elérhetővé válik egy intézményen belül, ami előrelépést eredményez a betegellátási tevékenységben.
Az Amerikai úti Országos Mentális, Ideggyógyászati és Idegsebészeti Intézet (OMIII) ideggyógyászati, neurointervenciós és idegsebészeti ellátásának integrálásával pedig az egyetem betegellátási profiljában az idegsebészet és az intervenciós stroke ellátás is megjelenhet a felnőtt lakosság vonatkozásában, továbbá a szakterület jövőbeni fejlődésének kulcsa, hogy a hozzá kapcsolódó orvostudományi kutatások is előtérbe kerüljenek.
A Semmelweis Egyetem álláspontja szerint multidiszciplináris környezetben, az oktatás-kutatás-betegellátás hármas funkciójának részeként ezek a szakterületek hatékonyabban működhetnek.
Mindemellett pedig Magyarország és a közép-európai régió vezető orvos-egészségügyi felsőoktatási intézményeként a Semmelweis Egyetemnek különösen fontos, hogy a képzési struktúrában minden diszciplína megjelenjen.
A betegutakat és a rendelési időket nem érinti a változás.
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)