Olyan gyorsan történt, hogy a körülötte levő diákok sem tudtak mit tenni
Kiugrott egy 17 éves, 9. osztályos fiú a balatonfüredi Lóczy Lajos Gimnázium egyik második emeleti ablakából - írja a Veol.
Fenyvesi Zoltán, a Balatonfüredi Tankerületi Központ igazgatója beszélt a Veolnak arról, hogy pontosan mi történt. Épp matematikaóra volt, 11 óra 30 perc körül a tanár háttal a diákoknak a táblára írt, amikor az egyik gimnazista kinyitotta az ablakot és kiugrott rajta. Egész pontosan a második emeletről.
Az udvaron épp testnevelés óra volt, így sokan odasiettek, hogy segítsenek, az iskola vezetősége pedig hívta a mentőket és a rendőrséget is.
A fiú állapotát sikerült stabilizálni. A súlyos, életveszélyes sérüléseket szerzett fiút mentőhelikopterrel szállították kórházba.
Mindenki bízik abban, hogy mihamarabb felépül
"Megrendülten értesültem a Lóczy gimnáziumban történtekről. Mielőbbi felépülést kívánok a sérültnek, az iskola közösségének pedig lelki megnyugvást!” - írta Bóka István, Balatonfüred polgármestere a közösségi oldalán.
Fenyvesi Zoltán a Veolnak azt mondta, bíznak a legjobbakban.
"Az iskola pszichológusa minden segítséget megad a tanulóknak és a pedagógusoknak egyaránt. Mindenki bízik abban, hogy a diák mihamarabb felépül."
Hozzátette, hogy a szülők azt mondták, a fiuk fel fog épülni - ezt az Országos Baleseti Intézet főorvosától tudják.
Mivel a helyszíni vizsgálatnál bűncselekmény gyanúja nem merült fel, így nem indul rendőrségi eljárás.
A Füred TV értesülései szerint a gimnázium keddre ígért pontos tájékoztatást.
Ezek a jelek utalhatnak öngyilkosságra
Makai Gábor klinikai szakpszichológus a Ripostnak azt mondta, serdülőkorban nagyon nehéz megkülönböztetni, hogy csak sündisznóeffektusról, vagy valós depresszióról van-e szó.
"Az érzelmi zűrzavar, alvászavar, étvágytalanság vagy éppen a túlevés, ingerlékenység, figyelemzavar, romló teljesítmény utalhat arra, hogy baj van. Hozzá kell tenni, hogy a serdülőknél nehéz különbséget tenni a sündisznóeffektus és a valós depresszió között. Mivel ez az egész egy folyamat, nem egyik napról a másikra történik, így kevésbé feltűnő. Annak, aki fokozatosan látja az apró változásokat, nehéz tetten érni. Ha tudjuk, hogy baj van, az azonnali beavatkozást igényel mind a szülők, mind az iskola részéről. Az esetleges bántalmazásoknak véget kell vetni, és azzal együtt visszafordítható az öngyilkosság folyamata. Azáltal, hogy megszűnik a bántalmazás intenzitása, gyakorisága, csökken a belső feszültség. Fontos, hogy szakember, pszichológus segítségét kell kérni ilyen esetben."
Ezekre a jelekre érdemes odafigyelni:
- érzelmi beszűkültség
- elhanyagolja a társas kapcsolatait
- sikertelennek, feleslegesnek, haszontalannak érzi magát
- negatív hangulat
- szorongás, stressz
- sokat beszél a halálról
- sok alkoholt vagy drogot kezd el fogyasztani
- folyamatosan változik a hangulata, labilis
- csökken az étvágya, lefogy
- elutasít mindenkit maga körül
Cikizték az osztálytársai, holtak találtak a vajai fiúra
Egy évvel ezelőtt egy 16 éves fiú lehetett iskolai zaklatás áldozata. Öngyilkos lehetett Tisza Gábor, az a fiú, aki hétfő reggel tűnt el, miután iskolatársai folyamatosan cikizték, szekálták. Reggel még úgy köszönt el az édesanyjától, hogy "majd jövök". A szülők azonban hiába várták.
Gábornak az iskolában komoly problémái voltak, piszkálták és cikizték.
”Volt olyan kijelentése is, hogy inkább a halál mint az iskola, valószínűleg ez állhat az eltűnése hátterében” - mondta az édesanya.
Hozzátette:
”Elgondolkoztam, hogy előbb kellett volna az iskola felé lépéseket tennem, de pont ő könyörgött: ne tegyem meg, mert akkor még inkább bántani fogják. Minden szülőnek csak azt tanácsolhatom, ha bajt észlel, ne féljen cselekedni, azonnal lépni kell. Nehogy késő legyen, mint nálunk.”
Olvasd el ezt is: Boldog gyermekkora volt - ezt mondták ismerősei az újpesti gimnazistáról, aki öngyilkos lett
Indexkép: Google Maps
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)